Biała kuchnia – jak urządzić?

Biała kuchnia to bardzo powszechny dziś trend aranżacji mieszkania. Jego popularność zaczęła się na dobre kilka lat temu i trwa do tej pory. Można powiedzieć, że rozwiązanie to jest bez wątpienia ponadczasowe i świetnie sprawdza się w wielu domach, wprowadzając do niego lekkości, szyku i klasy. Wnętrze sprawia wtedy wrażenie przejrzystego, zadbanego, czystego. Biel jest kolorem uniwersalnym, pasującym zarówno w stylu skandynawskiego, nowoczesnego, jak i klasycznego oraz rustykalnego. W związku z tym bardzo łatwo jest projektować przy jej wykorzystaniu wnętrze, które dodatkowo ulegnie powiększeniu optycznemu. Bez trudu wprowadzać można również późniejsze modyfikacje, co nie byłoby tak oczywiste w przypadku użycia innych barw. Biała kuchnia to zatem szereg zalet, a jedną z nich jest również piękny, elegancki wygląd pomieszczenia. Mimo wszystko urządzenie wnętrza w ten sposób wymaga jednak podjęcia kilku poważnych decyzji.

Biała kuchnia to przede wszystkim białe ściany i podłogi, ale również meble. W pomieszczeniu tym kluczową rolę odgrywają oczywiście szafki. Ich jasna powierzchnia sprawia, że wnętrze staje się przyjemne, przestronne i świeże. Chcąc wprowadzić więcej elegancji, można zastosować stylowe uchwyty w odcieniu srebra czy złota. Biała kuchnia to jednak konieczność wyboru pomiędzy szafkami w wersji matowej lub połyskującej. Pierwsza wersja wydaje się rozwiązaniem bardziej praktycznym, ponieważ nie uwidacznia tak bardzo rozmaitych odcisków, śladów, plam. Z kolei połysk – choć szybciej się brudzi – daje lepsze efekty wizualne. Nie oznacza to jednak, że meble matowe z założenia wyglądają gorzej. Biała kuchnia z takim wyposażeniem może również zrobić wrażenie. Grunt to dobrać idealny dla siebie model szafek, który spełni oczekiwania estetyczne.

Biała kuchnia doskonała jest dla osób, które kochają minimalizm. Część projektantów wnętrz sugeruje czasem, by dodać jednak nieco więcej oryginalności, dołączając do bieli dodatkową barwę. Biała kuchnia wygląda pięknie, ale może zaprezentować się jeszcze lepiej, gdy zostanie przełamana innym odcieniem. Część osób decyduje się więc na kolejny kolor na podłodze, kładąc płytki w dwóch odcieniach. Inni stawiają na dodatkową barwę na ścianie czy blacie. Jakie odcienie najlepiej się sprawdzą? Biała kuchnia może wyglądać stylowo w połączeniu z elementami czerni, szarości, miedzi, srebra, butelkowej zieleni, brązów, pasteli. Kolory te mogą być wprowadzone poprzez zakup zlewu, lampy, lodówki, akcesoriów kuchennych w odpowiednio dobranych odcieniach, innych niż biel. Ważne, by zachować właściwe proporcje. Biała kuchnia powinna pozostać w swoim podstawowym kolorze. Nie można też przesadzać z ilością barw. Najlepiej zdecydować się na 1-2 dodatkowe barwy. W przeciwnym razie efekt przestanie działać, a pomieszczenie nabierze mnóstwa różnorodnych barw i zwyczajnie zatraci swą biel.

Trzeba również pamiętać, że biała kuchnia wciąż jest pomieszczeniem, które ma być przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne. Dobierając poszczególne jego elementy nie można więc skupiać się jedynie na kolorze.

designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułspedycja a logistyka
Następny artykułMeble dla domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here