Ciąża a okres

Sporo kobiet śledzi uważnie swój cykl menstruacyjny i notuje pojawiające się podczas niego objawy, zarówno to normalne, jak i niepokojące. Można to robić za pomocą nowoczesnych aplikacji na przykład w telefonie.

Na długość cyklu u kobiety, ma wpływ wiele czynników. Całkiem normalną sytuacją jest fakt, że cykl wynosi 21-35 dni, są kobiety, które mają bardzo regularne, ale krótkie cykle. Okres może trwać 3 do 7 dni i nazywamy ten czas krwawieniem menstruacyjnym. Mniej więcej w połowie cyklu dochodzi do owulacji. To kiedy wystąpi jajeczkowanie jest bardzo indywidualną kwestią. Może się zdarzyć, że w danym miesiącu nie będzie owulacji. Mówimy w tedy o cyklu bezowulacyjnym. Jajowód nie uwalnia z jajnika jajeczka, gotowego do zapłodnienia.

Niektóre dziewczyny zastanawiają się, czy można zajść w ciążę podczas okresu
Przy bardzo krótkich cyklach i tych nieregularnych należy zachowywać ostrożność, jeśli chodzi o możliwość zapłodnienia. Jeśli nie chcemy mieć dziecka, znacznie lepiej jest zabezpieczać się w jakiś sposób.

Niektóre kobiety uważają, że seks podczas okresu jest bezpieczny, ponieważ nie dojdzie wtedy do zapłodnienia. Oczywiście jest duże prawdopodobieństwo, że faktycznie tak będzie, bo nasienie zostanie wypuszczone wraz z krwawieniem, ale jeśli plemniki są wyjątkowo mocne, modą przetrwać w kanale rodnym nawet 5 dni, jeśli uprawiamy seks na przykład 4 dnia miesiączki, a owulacja będzie 9 dnia, jest możliwość zajścia w ciążę. Oczywiście są to przypadki na tyle rzadkie, żeby mówić o ewenemencie, ale nie możemy wykluczyć takiej ewentualności. Musi bowiem w jednym czasie spełnić się kilka rzadkich sytuacji, mianowicie krótki cykl owulacyjny i bardzo mocne plemniki.

Nie warto więc ryzykować. Znacznie lepiej jest przemyśleć, jaka forma antykoncepcji będzie dla nas bezpieczna, niż stresować się niechcianą ciążą. Dzieci co prawda są kochane i powinno być dla nich miejsce w każdym związku, ale są różne sytuacje i czasami kobieta, która ma już sporo dzieci, nie chce decydować się na kolejne, bo nie ma siły, środków i energii na ich pełne trudu wychowywanie.

wpudrze.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiedy jest trudno
Następny artykułSilikonowa zmora łazienek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here