Dieta koktajlowa - czy jest skuteczna?

Problem nadwagi dotyczy coraz większego odsetka społeczeństwa i z biegiem czasu jest to problem coraz poważniejszy. Również Polacy tyją w szybkim tempie i bardzo znaczna część społeczeństwa cierpi na nadwagę, a nawet otyłość. Nadwaga to nie tylko problem natury estetycznej czy fizycznej, ale też znaczne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Nie dziwi więc, że w rozmaitych mediach można znaleźć mnóstwo rzekomo cudownych diet prowadzących do utraty zbędnych kilogramów. Wśród nich, w ostatnim czasie, furorę robią różnego rodzaju koktajle. Czy jednak są one skuteczne?

Każdy, kto zauważył u siebie nadmiarowe kilogramy, a chce się ich pozbyć, na pewno zagląda do internetu w poszukiwaniu diet, suplementów, leków i innych sposobów na to, aby wrócić do prawidłowej, i zdrowej, wagi. Sposobów tych jest mnóstwo, a każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Hitem ostatnich lat są tzw. koktajle odchudzające, a przepisy na nie można znaleźć w sieci bez najmniejszego problemu. Samych przepisów na koktajle dietetyczne również jest mnóstwo i na pewno każdy, kto zdecyduje się na ich spożywanie, będzie się zastanawiał, który wybrać, i który jest skuteczny.

Dieta koktajlowa jako sposób na zrzucenie nadwagi

Wśród diet jest bardzo dużo sposobów na utratę wagi. Słowo dieta pojawia się w kontekście walki z nadwagą najczęściej, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków to właśnie zbyt duża ilość spożywanych posiłków, a więc liczba przyjmowanych kalorii, jest przyczyną wzrostu tkanki tłuszczowej. Naturalnym jest więc dążenie osób z nadwagą do znalezienia diety takiej, która nasyci jak standardowy posiłek, a jednocześnie będzie mieć mniej kalorii. Na tym właśnie polega spożywanie koktajli odchudzających. Są to mikstury, których zadaniem jest zaspokoić głód, a jednocześnie nie doprowadzać do odkładania się tkanki tłuszczowej. Na pierwszy rzut oka wydaje się więc, że dieta koktajlowa jest dużo lepsza od zażywania różnorakich leków czy suplementów.

Jaka jest skuteczność koktajli odchudzających?

Przepisów na koktajle jest mnóstwo. Zazwyczaj ich skład opiera się na owocach i warzywach, ziarnach oraz chudym nabiale. Najczęściej, koktajle odchudzające składają się z zielonych warzyw wzbogaconych o ziarna, bowiem te produkty zawierają dużo błonnika, który powoduje uczucie sytości, a przy tym dostarczają tłuszczów wielonienasyconych. To, jaka jest skuteczność koktajli odchudzających? Zależy jednak nie tylko od ich składu. Koktajle na odchudzanie mają pełnić funkcje zamiennika regularnych posiłków, a nie dodatku do nich. Jeśli wiec ktoś poza koktajlami odchudzającymi, nadal wchłania te same ilości kalorii, szczególnie pustych, nie schudnie. Równie ważne jest to, aby diecie koktajlowej towarzyszyło zwieszenie wysiłku fizycznego. Jest to warunek niezbędny zawsze, gdy toczy się walkę z nadwagą i otyłością. Należy też pamiętać, aby koktajle odchudzające nie stanowiły jedynego składnika diety, bowiem głodzenie się nie jest wskazanym sposobem na utratę zbędnych kilogramów ciała. Jak w każdym przypadku ważny jest zdrowy rozsądek i brak oczekiwania cudów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here