Edycja rozmiaru zdjęcia

W dzisiejszych czasach zdjęcia są jednym z najpowszechniejszych sposobów przekazywania sobie informacji o naszym wyglądzie, wakacjach, samopoczuciu, jedzonych posiłkach, a także o wielu innych różnorodnych aspektach naszego życia. Codziennie na ulicach miast, w kawiarniach, pubach, dyskotekach, a przede wszystkim centrach handlowych można spotkać osoby robiące zdjęcia sobie, a także swojej rodzinie lub znajomym. Umożliwia nam to przede wszystkim bardzo szybki i efektywny rozwój techniki oraz elektroniki, który doprowadził do tego, iż niemal każdy telefon jest wyposażony w aparat mogący z powodzeniem konkurować, w jakości robionych zdjęć z niejedną lustrzanką. Modę na nieustanne fotografowanie się napędzają przede wszystkim media społecznościowe, na których ludzie zamieszczają wykonane fotografie. Często istnieje jednak problem z wielkością przesyłanych plików, gdyż jest ona ściśle ograniczona. W takiej chwili należy zastanowić się jak zmienić rozmiar zdjęcia, aby móc dołączyć je do swojego profilu i podzielić się nim ze znajomymi.
Edycja wymiarów fotografii należy do jednych z najprostszych i najbardziej podstawowych sposobów obróbki materiałów graficznych, a jej przeprowadzenie wymaga posiadania jedynie najprostszych programów, w które jest wyposażony każdy komputer.
Podczas gdy podejmujemy pierwsze kroki, aby dowiedzieć się jak zmienić rozmiar zdjęcia, nie możemy zapominać o tym, iż nieuniknionym jest to, że odbędzie się to ze stratą dla jego jakości. Istotnym jest również to, aby ewentualnych powiększeń lub pomniejszeń obrazu dokonywać zawsze jednakowo na jego szerokości oraz długości, gdyż jest to jedyny sposób, aby zachować naturalne proporcje fotografii.
Najprostszym rozwiązaniem na to jak zmienić rozmiar zdjęcia jest program Paint, który zalicza się do najprostszych programów graficznych. Aby dokonać edycji fotografii otwieramy ją w oknie programowym, a następnie szukamy na górnym pasku narzędzi opcji „Zmień rozmiar”. W kolejnym etapie wpisujemy do okienek odpowiednie wartości, a dużą zaleta jest to, iż po wpisaniu jednej wartości na przykład szerokości, automatycznie, proporcjonalnie zmieni nam się również długość.

www.zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZrzut ekranu
Następny artykułMarynowanie grzybów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here