Gdzie na wakacje w maju?

Już wiele osób przekonało się o tym, że z wyjazdem na urlop wcale nie trzeba czekać do miesięcy wakacyjnych. Lipiec i sierpień, to okres tak zwanego wysokiego sezonu turystycznego. Wówczas ceny są znacznie wyższe, a w wielu kurortach turystycznych panuje po prostu tłok. Warto więc pomyśleć nad tym, aby na wymarzony wypoczynek wybrać się w innym terminie. Doskonałą propozycją może okazać się piękny, wiosenny miesiąc maj.

Gdzie na wakacje w maju?

Maj to doskonały miesiąc na podróże, zarówno te krajowe jak i zagraniczne. Nie brakuje ciekawych propozycji, zwłaszcza dla osób, które podczas urlopu starają się unikać wysokich temperatur. Umiarkowana pogoda, sprzyjająca pieszym wycieczkom to zdecydowanie domena maja. Piękne okoliczności przyrody, natura budząca się do życia po zimowym śnie – wszystko to sprawia, że nawet krajowe wakacje w maju na długo zapadną w pamięci.

Majowe wakacje w kraju

Jeżeli chodzi o krajowe destynacje turystyczne do których warto wybrać się w maju, to warto wskazać kilka kierunków. Maj to doskonały czas na to, by pojechać nad polskie morze. Owszem, temperatura w Bałtyku raczej nie będzie zachęcała do kąpieli, jednak jak pokazują przykłady ostatnich lat, maj to miesiąc słoneczny, więc bez przeszkód można spacerować po plaży wdychając jod. W maju można także bezpiecznie pojechać w góry. W niższych partiach raczej już nie będzie śniegu, co nie będzie wymagało posiadania specjalistycznego sprzętu. Beskidy w maju są przepiękne, a brak tłoku w schroniskach turystycznych z pewnością zachęca do wędrówek i do wypoczynku na łonie natury.

Zagraniczny wyjazd w maju

Osoby, które lubią podróżować nieco dalej, także nie powinny narzekać na brak ciekawych propozycji. W maju można wybrać się chociażby na Cypr. Wówczas temperatura oscyluje tam w granicach dwudziestu stopni, co dla wielu osób jest optymalnym komfortem. Jeżeli jednak ktoś lubi, aby podczas wypoczynku było na prawdę ciepło, to w maju warto wybrać się do Egiptu. W tym kraju temperatura w maju jest znacznie wyższa i wynosi około trzydziestu stopni. Wśród innych ciekawych kierunków turystycznych, które warto odwiedzić na wiosnę można wymienić chociażby Izrael, Czarnogórę czy Maderę.

Dlaczego warto jechać na wakacje w maju?

Wakacje w maju cieszą się mniejszą popularnością niż te w lipcu czy sierpniu. W związku z tym, można liczyć na bardziej atrakcyjne oferty cenowe, ponieważ biura podróży za wszelką cenę będą się starały przyciągnąć turystów, tak by móc zorganizować turnus wyjazdowy. Dzięki temu, że pojedzie się na wakacje miesiąc czy dwa wcześniej, można sporo zaoszczędzić. Kolejnym plusem może być to, że w maju łatwiej o urlop, ponieważ wówczas mniej jest chętnych do wyjazdów, a to daje większe możliwości wyboru terminu wymarzonej wycieczki. Bez względu na to, czy wybierze się w maju wakacje w kraju czy za granicą, z pewnością zapadną one na długo w pamięci. Do wyboru jest mnóstwo propozycji. Znajdzie się zatem coś dla osób które lubią wylegiwać się na plaży, jak i dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek.

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here