Jaki gry i uchwyt wybrać?

Ciężko jest wyobrazić sobie budowanie masy oraz wzmacnianie i modelowanie mięśni bez odpowiednich akcesoriów. Gryfy i zaciski to standardowe wyposażenie każdej osoby, która ćwiczy siłowo w domu lub na siłowni.

Co to gryf?

Gryf jest elementem sztangi, w formie pręta. Rodzaj gryfu, zależy od wykonywanego ćwiczenia. Jakie są rodzaje gryfów?

Prosty, ten rodzaj gryfu wykorzystuje się podczas ćwiczeń na klatkę piersiową, a także przy takich ćwiczeniach jak martwy ciąg, zarzut oraz podrzut.

Łamany, wygląda jak powyginany pręty, korzysta się z niego podczas ćwiczeń na takie mięśnie jak: bicepsy i tricepsy. Gryfy łamane, dzielą się na: gryfy lekko łamane i gryfy mocno łamane.
Różnią się od siebie kątem nachylenia. Im większe jest „złamanie” gryfu, tym bardziej intensywna jest praca głowy mięśnia. Korzystając z takiego gryfu, odciążamy nadgarstki.

Gryfy i zaciski, do czego służą?

Kratownica, jest szczególną odmianą gryfu. Służy podobni jak gryf łamany, do kształtowania tricepsów i bicepsów.

Krótki, gryf tego typu daje możliwość wszechstronnego treningu ze względu na to, że angażuje do pracy wiele grup mięśni.

Rodzaje gryfów różnią się od siebie nie tylko kształtem, ale również rozmiarami takimi jak długość oraz średnica. Średnica zazwyczaj wynosi od 25 do 30 mm. Maksymalne obciążenie dostępnych gryfów zawiera się w przedziale 20-700 kg.

Czym jest zacisk?

Zacisk, oprócz funkcjonalnego gryfu sztanga składa się również z takich elementów jak tuleje, obciążniki oraz zaciski. Zaciski pełnią ściśle określoną funkcję. Ich zadaniem jest zewnętrzna ochrona talerza, przed zsunięciem się z przyrządu podczas ćwiczeń. Zapewniają bezpieczeństwo podczas treningu.

Zaciski na gryf dzielą się na dwa rodzaje, są zaciski sprężynowe i zaciski śrubowe.
Zaciski sprężynowe stosuje się do gryfów z gładką powierzchnią roboczą, natomiast zaciski śrubowe na drążkach, w których część robocza jest gwintowana.

Wyróżniamy zaciski: chromowane, sprężynowe, klamrowe czy żeliwne. Stanowią one uzupełnienie oferty gryfów i dostosowane są do różnych ich średnic.

Przeczytaj też: http://www.kissfm.pl/stojaki-silownie-sa-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here