Jak narysować twarz?

Wielu z nas wolne chwile poświęca na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Dzięki temu nie tylko uczymy się coraz to nowszych rzeczy, ale także zapewniamy sobie rozrywkę i odpoczynek po pracy. Inspiracje znajdziemy obecnie nie tylko w książkach i w internecie, ale także w podróży czy też przy okazji zwiedzenia nowych miejsc. Zainteresowania mogą przyjść z wiekiem, jednak nigdy nie jest za późno, aby rozwijać się w wybranym przez nas kierunku. Warto sięgać po dostępne pomoce, dzięki którym prawidłowo wykonamy wszystkie czynności, a także przyswoimy nowe techniki. Świetnym pomysłem jest inspirowanie się dziełami doświadczonych osób, które mogą przekazać nam cenne rady i pokierować nas w działaniach. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z nowym hobby to warto uzbroić się w cierpliwość, a przede wszystkim nie poddawać się przy niepowodzeniach. Każdy kiedyś zaczynał, dlatego niejeden z nas wie jak trudne bywają początki. Często warto zapoznać się wpierw z wiedzą teoretyczną, która zastosujemy później w wybrany przez nas sposób. Dodatkowe wskazówki i zagadnienia znajdziemy na przykład w poradnikach internetowych lub w książkach. Warto wzorować się także na filmach instruktażowych, gdzie pokazane jest wszystko krok po kroku.

Rysunek to bardzo popularne hobby

Rysunek to bardzo popularne hobbyRysowanie jest jednym z najpopularniejszych zainteresowań. Z takiego zajęcia może skorzystać każdy niezależnie od wieku. Rysowanie odbywa się już nawet w przedszkolu i w latach wczesnoszkolnych. Im wcześniej zaczniemy naukę, tym lepiej w przyszłości wykorzystamy zdobyte już doświadczenia. Bardzo często rysowane są postacie, zarówno te z prawdziwego życia, jak i fikcyjne. Warto wzorować się na zdjęciach lub scenach z kreskówek, bajek. Z początku kłopotliwe będzie dla nas idealne odwzorowanie wszystkich części ciała. Głowa jest bez wątpienia najważniejszym elementem, o którym myślimy zazwyczaj na samym początku tworzenia dzieła.

Jak narysować twarz?

Po pierwsze należy wybrać odpowiednie narzędzia i przybory, którymi będziemy się posługiwać. Warto postawić na solidny i dobry jakościowo sprzęt, który posłuży nam przez długi czas. Powinniśmy zastanowić się również nad wyborem odpowiedniej techniki i przyszykować papier lub płótno. Następnie możemy znaleźć inspirację, dzięki której bez problemu stworzymy i narysujemy postać. Mogą to być nie tylko poradniki, ale także zdjęcia, osoba którą znamy, czy też sceny z różnego rodzaju produkcji. Możliwości mamy wiele, dlatego nie musimy się ograniczać. Ważne jest, aby spodobała nam się koncepcja, na której będziemy się wzorować.

Jak narysować twarz?Następnie przystępujemy do rysowania. Warto wykonać wpierw wstępny szkic, który w każdej chwili poprawimy. Tutaj należy wziąć pod uwagę odpowiednie kąty, wymiary, cienie, a także sposób, w jaki ukazana będzie postać. Warto na początek postawić na nieco prostsze rozwiązanie, dzięki któremu z czasem nauczymy się więcej i zobaczymy nad czym musimy popracować. Ucząc się rysunku zwróćmy uwagę na naturalne proporcje i kształty, dzięki którym stworzymy spójną całość. Zarówno oczy, nos, jak i usta powinny być dopasowane do kształtu twarzy. Warto w tym przypadku wybrać zdjęcie, którym posłużymy się w naszej pracy. Zwracajmy uwagę na detale i szczegóły, które mogą dodać całej pracy oryginalności i dodatkowych cech. Skupiając się na włosach pamiętajmy o delikatnych ruchach, a także o ich naturalnych wyglądzie. Warto wykonać parę pociągnięć naszym przyrządem tak, aby sprawić wrażenie, że pojedyncze włosy nieco wystają z całej fryzury. Taki efekt jest niezwykle naturalny i sprawia, że nasze dzieło podobne jest do prawdziwej fotografii.

Zwróćmy uwagę na wszystkie szczegóły i detale

Pamiętajmy, aby w każdym naszym rysunku dbać o estetykę i jak najlepsze dobieranie kolorów. Decydując się na pracę ołówkami warto zwrócić uwagę na odpowiednie cieniowanie i konturowanie. Nie przesadzajmy ze zbyt grubymi, widocznymi liniami, ponieważ kontury powinny być subtelne i niewyróżniające się spośród całości. Elementy, które chcemy dodatkowo podkreślić warto zaznaczyć narzędziem tak, aby nie zlewały się one z pozostałą częścią. Zwróćmy także uwagę na tło i otoczenie, które zdecydujemy się zamieścić w naszej kompozycji. Pamiętajmy, aby na pierwszym planie wyróżnić przedmioty bądź osoby, na których najbardziej nam zależy. Kolory i odcienie możemy łączyć dowolnie, według własnych upodobań i fantazji. Jeżeli chcemy stworzyć nieco bardziej realistyczny rysunek, to musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji i odstępów.

Fantastyczne postacie i miejsca możemy tworzyć już bez zachowania pewnych zasad. W tej kwestii warto postawić na własne odczucia i wyobraźnię. Na kartkę papieru możemy przelać wszelkie pomysły i propozycje, które tylko przyjdą nam do głowy. Dobrze jest pracować zarówno z inspiracjami, jak i również próbować własnych sił bez żadnych pomocy. Z czasem nauczymy się coraz to nowszych sztuczek i nabierzemy wprawy. Sprzęt do rysowania zakupimy w specjalnych sklepach, ale także zamówimy go dzięki dostępnym propozycjom w internecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here