ciąża

Ciąża jej cały przebieg to wyjątkowy czas nie tylko dla matki, ale również dla ojca przyszłego dziecka. W trakcie trwania 9 miesięcy w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Żeby ciąża przebiega prawidłowo, konieczne jest wykonywanie badań kontrolnych oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Jakie badania są niezbędne do wykonania w okresie ciąży? Jak wygląda to przez pryzmat poszczególnych trymestrów ciąży? Poniżej przedstawiona jest najistotniejsza dawka wiedzy dla przyszłych mam. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/wszystko-o-ciazy-przebieg-ciazy-badania-mozliwe-powiklania/ 

Pierwszy trymestr 

Pierwszy trymestr trwa do 13 tygodnia ciąży kropka jest to najbardziej kluczowy okres w rozwoju płodu. Kiedy nie dojdzie do rozwoju ciąży macicznej, w tym czasie dochodzi do wykształcenia się poszczególnych narządów i układów płodu, a jednocześnie w organizmie matki zachodzą znaczące zmiany hormonalne. Przede wszystkim zwiększa się poziom gonadotropiny komórkowej, co uwidocznione jest pod postacią zawrotów głowy, zmiany nastrojów, senności, ludności oraz wymiotów, a także uczucia obrzmienia i bolesności piersi. 

Drugi trymestr 

Jest to okres ciąży, który trwa od 14 do 26 tygodnia. W tym czasie w pełni wykształcone jest już łożysko, które łączy organizm matki i dziecka. Jedno z najczęstszych nieprawidłowości, która dotyka łożyska jest tak zwane łożysko przodujące. Podczas drugiego trymestru ciąży możliwe jest poznanie płci dziecka, a w badaniu USG można wykazać ewentualne obecność wad wrodzonych. W tym okresie wyczuwalne są również pierwsze ruchy płodu. Samopoczucie matki w drugim trymestrze znacznie się poprawia, ludności mijają, a przyszła mama jest pełna energii. 

Trzeci trymestr 

To okres od 27 do 40 tygodnia ciąży kropka W tym czasie znacznie powiększa się obwód brzucha, a kobieta moc że odczuwać dolegliwości takie jak: 

  • zaparcia, 
  • zgaga, 
  • hemoroidy, 
  • parcie na pęcherz, 
  • problemy ze snem, 
  • bóle kręgosłupa, 
  • obrzęki kończyn.

Nieprawidłowości mogą wystąpić na każdym etapie ciąży mogą one przyczynić się do rozwoju ciąży zagrożonej. Żeby nie doszło do poronienia, stanu przedrzucawkowego, a także porodu przedwczesnego, konieczna jest stała współpraca przyszłej matki z lekarzem, a w razie potrzeby wdrożenie odpowiedniego, zalecanego leczenia. 

Zobacz też: http://www.kissfm.pl/konflikt-serologiczny-czym-sie-objawia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here