Najpopularniejsze gry komputerowe.

Od bardzo dawna, praktycznie, od kiedy pojawiły się pierwsze komputery, używane one były głównie do gier. W zeszłym wieku gry komputerowe nie zachęcały grafiką a patrząc na nie dziś to nawet można powiedzieć, że odstraszają. Jednakże, w tamtych czasach takie były standardy i gry robiło się w taki, a nie inny sposób. Poza tym technika powoli szła do przodu.
Obecnie gracze podzieleni są na dwie grupy: graczy komputerowych i graczy konsolowych. Ci drudzy używają pada i nie potrzebują niczego poza konsolą aby grać w swoje ukochane gry. Głównymi konsolami jest Playstation i Xbox. Gry podobnie jak na PC kupowane są na płytach DVD bądź ściągane z Internetu. Gracze mogą rywalizować ze sobą na jednej konsoli – wtedy każdy z nich ma osobnego pada – bądź z innymi przez Internet.
Natomiast gracze komputerowi w większości przypadków rywalizują tylko w Internecie. Jest wiele gier w których mogą się sprawdzić jak chociażby Counter-Strike, World of Tanks czy Minecraft. Ta ostatnia gra jest to gra przygodowa widziana z perspektywy pierwszej bądź trzeciej osoby. Gracz wciela się tutaj w postać poszukiwacza i zbiera różne rzeczy. Z tych rzeczy później może wykonać kolejne i tak dalej. Przykładowo, musi wybudować schronienie ponieważ, gdy zapadnie zmrok pojawiają się złe stwory, z którymi musi walczyć. Aby dołączyć do gry trzeba połączyć się z serwerem. Można tam trafić na najróżniejszych graczy, którzy nie zawsze nam będą pasować zachowaniem bądź tym, co piszą. Rozwiązaniem tego problemu może być tryb jak zrobić serwer minecraft. Gracz sam stawia serwer i podaj tylko znajomym dane do logowania. Nikt mu tam nie niszczy i nie przeszkadza w grze.
Z wcześniej wspomnianych gier, Counter-Strike to jedna, jeśli nie najpopularniejsza gra internetowa działająca w trybie kooperacji. Gracze łączą się w drużyny pięcioosobowe i rywalizują z drugą drużyną. Jedna ma za zadanie wysadzić cel a więc są terrorystami a ich przeciwnicy to policjanci mający na celu wyeliminowanie wszystkich oponentów bądź rozbrojenie bomby, którą podłożyli terroryści.

www.genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWspółczesność
Następny artykułJak się uczyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here