Płytki w kształcie rombu

Geometryczne wzory na podłogach oraz ścianach to prawdziwa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Korzystamy z nich przede wszystkim w pomieszczeniach, w których decydujemy się na ułożenie płytek ceramicznych na powierzchni, choć mogą powstawać także w wyniku innych zabiegów wykończeniowych. Jednym z ciekawych i chętnie wybieranych kształtów jest oczywiście romb. Zobaczmy, gdzie sprawdzą się takie płytki.

Płytki w kształcie rombów o różnej powierzchni

Zacznijmy od tego, że płytki w kształcie rombu (zwane także karo) są bardzo zróżnicowaną grupą kafelków. Możemy wśród nich znaleźć zarówno modele duże, jak i małe, ale też wykończone różnymi typami powierzchni. To bardzo istotna kwestia, ponieważ często to właśnie sposób wykończenia powierzchni odpowiada za ostateczny wygląd całego pomieszczenia.

W pierwszej kolejności możemy więc wyróżnić płytki romb matowe, które są doskonałe jako pokrycie podłogi w pomieszczeniach, w których zależy nam na klasycznym i stonowanym wystroju. Nie rzucają się zanadto w oczy i sprawiają, że podświadomie czujemy się na nich pewnie, nie obawiając poślizgnięcia.

Z kolei płytki o błyszczącej powierzchni mogą być ciekawym pomysłem na bardziej wyszukaną i unikatową aranżację. Są doskonałe do wielu rodzajów pomieszczeń, ponieważ w każdym z nich zachwycają swoim unikatowym wyglądem i blaskiem, którego dodają. Ich ogromną zaletą jest możliwość imitowania innych materiałów, jak choćby powierzchni metalu.

Na uwagę zasługują sobie także płytki 3D, które mają lekko pofalowane, nierówne powierzchnie. Dzięki temu dodają pomieszczeniom nietuzinkowego charakteru i sprawiają, że światło rozprasza się na ścianie jeszcze piękniej niż po instalacji innych typów płytek.

Romby ciemne i jasne

Płytki w kształcie rombu są mile widziane w wielu aranżacjach, ponieważ występują w niezliczonej ilości odmian kolorystycznych. Każda z nich będzie mogła zostać dopasowana do wymarzonej stylizacji i z całą pewnością podkreśli jej najważniejsze cechy.

Romby mogą być niemal czarne, marmurkowe, kolorowe, białe. Ich konkretny wygląd – kolor i struktura – zależą od tego, czy mają imitować inny rodzaj pokrycia, czy też powinny jasno pokazywać, że są rodzajem glazury. Dlatego też w ofercie możemy znaleźć tradycyjne płytki ceramiczne, jak również te, które imitują naturalny kamień czy drewno.

Jak układać płytki karo?

Kafle w kształcie rombu doskonale sprawdzają się do tworzenia intrygujących figur. Ich kształt sprzyja układaniu sześcianów, które dają wrażenie trójwymiarowości, a także gwiazdek o wielu ramionach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na płytki karo, gdy chcemy ułożyć popularny motyw chevron.

Ważnym elementem ułożenia płytek w kształcie rombu będzie też zastosowana fuga. To ona podkreśli sposób ułożenia i pozwoli dobrze uwidocznić uzyskane figury geometryczne. W tym celu można wykorzystać między innymi białe, bladoszare czy beżowe fugi, które pomogą wyodrębnić poszczególne kafelki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here