Rzuciłem pracę i robię startup

Wiele osób pyta mnie czym spowodowana jest moja absencja na blogu. No cóż, pomimo że jest tyle tematów, które chciałbym poruszyć, to nie mam na blogowanie kompletnie czasu. Na pewno do blogowania jeszcze wrócę, chociażby po to, aby chwalić się tutaj swoimi osiągnięciami lub porażkami ;)

Od ponad pół roku (a może i dłużej) nie pracuję również jako freelancer. 100% swojej energii poświęcam na budowanie własnego startupu. Szczegóły zdradzę w odpowiednim czasie. Niemniej jednak mogę powiedzieć, że będzie to aplikacja społecznościowa. Pomimo że swoim działaniem będzie przypominała takie aplikacje jak Facebook albo Twitter (społecznościowe mechanizmy) to będzie się od nich również znacznie różnić, będzie również skierowana do konkretnej grupy osób.

Co nowego u "konkurencji" ;)?

Zobacz: agregator blogów finansowych (i nie tylko finansowych...)

Na początku aplikacja będzie działała w 2 językach: po polsku i po angielsku. Język polski jest oczywiście wynikiem tego, że jest to mój język ojczysty. Aplikacja będzie działała w przeglądarce, ale będzie dostępna również na urządzenia mobilne z androidem, będzie działała na wszystkich urządzeniach z jabłkiem, możliwe również będzie zainstalowanie aplikacji w systemie Windows 10.

Jest to zdecydowanie najbardziej skomplikowany projekt, który robię w swoim życiu. Poświęcam mu 100% swojej energii i nie znam rezultatów. Zastanawiam się, czy ty byłbyś w stanie rzucić pracę, aby poświęcić rok na budowanie czegoś, nie znając rezultatów? Ja miałem z tym ogromny problem od wielu lat, ciągle miałem niedosyt, ponieważ nie zbudowałem jeszcze nic dla siebie… ale ciągle budowałem coś dla innych. Z drugiej strony zawsze gdzieś tkwiła mi w głowie myśl: „a co jeśli nic z tego nie wyjdzie i zmarnuje rok swojego życia i pieniądze”. Ciągle mnie to gnębi ;) ale tym razem nie ma już odwrotu, bo prace są bardzo zaawansowane i nie mam już wymówki, aby się za to nie w ogóle nie zabierać.

Zdecydowałem się napisać na blogu, ponieważ przydałaby mi się pomoc moich czytelników i blogerów. Mój projekt jest już na ukończeniu. Myślę, że za miesiąc będę gotowy do upublicznienia aplikacji (może z lekkim poślizgiem). Na pewno będzie to również wersja okrojona – tylko podstawowe funkcjonalności bo muszę to przetestować.

Na początku będzie działała tylko przez przeglądarkę. Zanim wygeneruję aplikacje na urządzenia mobilne i rozpocznę promocję, chciałbym żeby użytkownicy ją troszkę przetestowali i może wychwycili jakieś błędy lub podzielili się opinią – co się podoba oraz tym co się nie podoba. Jeśli chcesz mi pomóc w ten sposób, zostaw jakąkolwiek informację w komentarzu pod tym wpisem, np „Tak pomogę, chętnie przetestuję”. Zostawiając taki komentarz, podajecie swój adres email, który nie jest nigdzie upubliczniany. Jak będę gotowy, to zbiorę wasze maile i roześlę info, że można już testować aplikację.

Na koniec chciałbym się was zapytać o skojarzenia. Oto logo mojej aplikacji społecznościowej, ciekawy jestem, z czym wam się kojarzy? :)

 

Napisz komentarz:

 1. Siemka logo przypomina mi zachód słońca nad morzem wpisane w znacznik lokalizacji. Natomiast ważna jest kolorystyka w budowaniu wizerunku firmy bo działa na podświadomość klienta. Tutaj dominuje jeden kolor purpurowy, co oznacza magię, tajemnicę, marzenia, skłonność do kompromisu. Kolory należy dobrać by wywoływać skojarzenia zgodne z misją wizją projektu, firmy.
  Chętnie przetestuje apke.
  A jak tam inwestycje w krypto waluty, mi udało się na Litecoinie trochę powiększyć portfel 1000% w ciągu mc.

  1. Ja zupełnie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o kryptowaluty, nie obserwuje tego. Gratuluję zysku. Dziękuję, na pewno przyda się każda opinia podczas testowania apki

 2. Widzę literę m, balon lub znacznik lokalizacji. To ja poproszę taki otwieracz do piwa jak kiedyś powstanie :) Oczywiście chętnie zerkniemy z mężem na twoje nowe dzieło mam nadzieje że będziemy pomocni chociaż nie znamy się na tym kompletnie.

  1. Znacznik lokalizacji kolejne trafienie :)

   co do otwieracza :) też brawo bo koncepcja miała przewidywać że logo będzie również pełniło jaką funkcję użytecznego gadgetu i będzie rozdawane. Gratuluję wyobraźni w tym przypadku bardzo celnie

   Co prawda nie jest to logo serwisu społecznościowego dla miłośników piwa ale i tak otwieracz do piwa z tego będzie :)

 3. Logo na pierwszy rzut oka ma stylizowaną literkę „m” :) drugi rzut to swoista ścieżka w stronę zachodzącego słońca. To tak pierwsze odczucia..
  Chętnie zerknę na Twój produkt, tak więc odzywaj się :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *