Wywiady ze mną i nowości

Cisza na blogu nie oznacza, że nic ciekawego się u mnie nie dzieje – wręcz przeciwnie. Dziś chciałbym zaprosić cię do odwiedzenia innych stron i opowiedzieć co nowego u mnie.

Futures Masters

W drugiej edycji konkursu Futures Masters organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych zająłem 7 miejsce, osiągając stopę zwrotu na poziomie 51,32%. W ostatniej edycji byłem bliski wskoczenia do zaszczytnego top 10, ale zabrakło kilku %. Warunki konkursowe na rynku lewarowanym nie mają nic wspólnego z prawdziwym inwestowaniem, o czym pisałem gościnnie na blogu Remigiusza.

Moja strategia w konkursie była bardzo agresywna! Nigdy nie zastosowałbym jej na realnym rynku lewarowanym, zupełnie inaczej podchodziłbym również do inwestowania w nielewarowane papiery wartościowe. Mimo wszystko uważam, że warto brać udział w takich konkursach, aby przetestować własną psychikę. W warunkach konkursowych trzeba być przygotowanym na ostrą rywalizację – dzienna stopa zwrotu na poziomie ponad 20% nie jest niczym wyjątkowym w konkursie Futures Masters.

Auroracoin

Pamiętasz jeszcze jak pisałem o kryptowalucie Islandii? Gdy airdrop się zakończył – to jak przewidywałem, przyczyniło się do wzrostu wartości kryptowaluty. Wzrost był imponujący – 300%! Jak sam widzisz, w inwestowaniu liczy się również timing.

Wywiady

Na blogu Galilea3 ukazał się wywiad zemną. A Ty, czy Ty też lubisz powietrze? – rozmowa z freelancerem. Opowiadam w nim o swoich doświadczeniach w pracy jako freelancera, podejmuję również wątek dotyczący prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii.

Co nowego u "konkurencji" ;)?

Zobacz: agregator blogów finansowych (i nie tylko finansowych...)

Chciałbym zaprosić Cię do przeczytania kolejnego wywiadu ze mną, który ukazał się na łamach blogu Template Monster. Dowiesz się tam: czym zajmowałem się kiedyś, co robię obecnie i czym mam zamiar zająć się w najbliższej przyszłości. Ponadto: opowiadam trochę o prowadzeniu firmy w UK, trochę o pracy freelancera, a także dzielę się spostrzeżeniami na temat Polski z perspektywy emigranta, który najprawdopodobniej nie wróci już nigdy do swojej ojczyzny.

Uzupełnieniem tego wywiadu może być moja wypowiedz na blogu Finanse na obcasach – gdzie, ja i 10-ciu innych, szalenie ciekawych, blogerów finansowych opowiadamy, z jakiego sprzętu i programów najczęściej korzystamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *