jajowar
fot. pixabay.com

Jajka są cennym uzupełnieniem naszej codziennej diety. W teorii ich prawidłowe przygotowanie wydaje się proste. Wszystko, co musisz zrobić, to zagotować w wodzie w odpowiednim momencie, prawda? Ale ile razy trzeba gotować jajko i wyjąć je z już przegotowanej wody? Może warto zainteresować się urządzeniem do gotowania jajek?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-dobry-jajowar/

Jajowar

Jajowary to urządzenia o dość prostej konstrukcji, składają się z płyty grzewczej oraz pokrywki z odpowiednio pokrojonymi jajkami. Jednak ich główną zaletą jest to, że użytkownik nie musi pamiętać, kiedy przerwać gotowanie jajek, aby uzyskać odpowiednią konsystencję: cienko pokrojone białka i płynne żółtko, czy też białko i żółtko. Jajowar pomoże nam ugotować jajko tak, jak lubimy, w zależności od modelu urządzenie powiadomi nas sygnałem dźwiękowym lub dźwiękowym.

Jak jest zbudowany?

Główną częścią jest miska grzewcza z wkładem na jajka i pokrywką. Napełniamy pojemnik wodą, ustawiamy czas gotowania i włączamy urządzenie. Skończone. Czym różnią się różne modele? Oto lista funkcji, które warto wziąć pod uwagę:

– tacka na jajka – pomieści od trzech do ośmiu jaj,

– moc grzewcza – im wyższa moc, tym więcej jaj można ugotować; Dla najmniejszych zastosowań jest to 300 W, dla większych 400, a nawet 500 W. Najsilniejsze to 500 W. Za prędkość wrzenia wody odpowiada również moc.

Polecamy modele z misą ze stali nierdzewnej lub ceramiczną. Są najtrwalsze i najłatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Jaki jajowar?

Okazuje się, że najpopularniejszym urządzeniem do gotowania jajek jest najtańszy model marki Adler na tej liście. Urządzenie zapewnia trzy tryby gotowania jajek: miękki, średni i twardy. Urządzenie powiadomi Cię o upłynięciu wymaganego czasu sygnałem dźwiękowym w celu uzyskania pożądanej konsystencji jajka, po czym wyłączy się automatycznie.

Obudowa urządzenia wykonana jest głównie ze stali nierdzewnej, a pokrywa z tworzywa żaroodpornego. Urządzenie posiada wbudowaną trzepaczkę, która zmniejsza ryzyko ubijania jajek podczas gotowania. Moc tego modelu to 450W.

Przeczytaj też: http://www.kissfm.pl/wage-kuchenna-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here