Najlepsze wesele pod słońcem!

W życiu każdego człowieka przychodzi pewnego dnia czas na ustatkowanie się, założenie rodziny, kupno mieszkania lub domu. Jednym udaje się zrobić to, bardzo szybko zaś innym zajmuje to troszkę więcej czasu. Każdy z nas spotyka w życiu kamienie milowe, mogą to być ważna dla nas egzaminy lub matura. Wszystkie te decyzje kształtują to, jak będzie wyglądało nasze życie w nadchodzącym czasie. Dlatego też warto czasem dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję. Warto wtedy rozważyć wszystkie plusy i minusy sytuacji, w jakiej przyszło nam się znaleźć. Jednym z kamieni milowych, które możemy spotkać w naszym życiu, jest ślub oraz organizacja wesela.

Co to jest ślub?

Ślub jest to połączenie mężczyzny i kobiety przy pomocy związku małżeńskiego. Istnieją dwa rodzaje ślubów: kościelny i rzędowy. Jak sama nazwa mówi ślub urzędowy, zawierany jest w urzędzie stanu cywilnego. Wtedy kobieta i mężczyzna podpisują akt ślubny, aby zostać małżeństwem w świetle prawa panującego w naszym kraju. Ślub kościelny natomiast to złożenie przysięgi małżeńskiej pomiędzy mężczyzną i kobietą przed obliczem Boga, czyli przyjęcie sakramentu małżeństwa. Tylko chrześcijanie mogą przystąpić do tego sakramentu.

Co to jest wesele?

Wesele to czas, w którym razem z najbliższymi nam ludźmi świętujemy nasz ślub. Na wesele możemy zaprosić nie tylko rodzinę, ale również znajomych i przyjaciół, w sumie można powiedzieć, że na wesele zapraszamy, kogo chcemy. Trzeba zaznaczyć już teraz, że wesele to bardzo duża impreza oraz nierzadko bardzo droga.

Organizacja wesela, na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Jeśli organizacja wesela to nasze zadanie, mamy wtedy na głowie kilkanaście rzeczy. Teraz w kilku zdaniach opiszę każdy z segmentów, które są niezbędne, kiedy organizacja wesela jest naszym zadaniem. Pierwszą rzeczą, jaką będziemy musieli się zająć, jest rezerwacja sali. Sala jest kluczowa, aby jakiekolwiek wesele mogło się odbyć. Jeżeli spojrzymy na obecny rynek, dowiemy się wtedy, że sale na wesele trzeba zamawiać z wyprzedzeniem około dwóch lat. Zanim jednak zamówimy salę, powinniśmy wysłać zaproszenia do gości i na końcu zaproszeń napisać, aby każdy z gości jak najszybciej dał znać czy wybiera się na wesele. Jeśli już znamy liczbę gości, możemy zacząć się rozglądać za salą. Jeżeli mamy już zaklepaną salę to kolejną rzeczą, jaka na nas czeka, jest załatwienie muzyki. Tutaj trzeba zapytać parę młodą, czego oczekują. Jedni wolą zespół inny zaś didżeja. Chciałbym od siebie zaproponować alby, jeżeli mamy nadwyżkę pieniędzy, na wesele zamówić zespół oraz didżeja by grali na zmianę. Na każdym weselu są zarówno małe dzieci, jak i ludzie w starszym wieku. Aby wszyscy bawili się dobrze, powinniśmy zadbać o wszystkich. Zespoły zazwyczaj grają piosenki discopolo oraz luźne piosenki do wolnego tańca. Didżeje natomiast puszczają muzykę, która wpada w ucho zwłaszcza młodzieży oraz ludziom w średnim wieku. Nie ma co oszczędzać na muzyce, ponieważ wesele mamy raz w życiu. Poza muzyką i salą zostanie nam tylko do załatwienia jedzenie. Bardzo często właściciel sal weselnych ma sprawdzony katering, więc warto go o to zapytać.

zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here