Aktualne trendy w projektowaniu wnętrz

Nie da się ukryć, że tak jak i w modzie, tak i w wykańczaniu wnętrz trendy ciągle ulegają zmianom. Oczywiście nie oznacza to, że co sezon należy przeprowadzać pełen remont mieszkania. Byłoby to pracochłonne, kosztowne i uciążliwe. Często jednak, poddając swoje mieszkanie drobnym pracom, można przełamać monotonię, zmienić nieco jego wygląd, sprawić, że po 2 dniach remontu poczujemy się lepiej i będziemy mogli pochwalić się znajomym odświeżonym wnętrzem. Jakie trendy panują w roku 2016? Co można zmienić w mieszkaniu, by było znowu modne?

Szybka zmiana jasnego mieszkania
W mieszkaniach panuje przede wszystkim jasny kolor i wszelkie odcienie szarości i beżu. Styl nazywany jest skandynawskim i pasuje zarówno do mieszkania w bloku, jak i wielkiego domu z ogrodem. Urządzając tak mieszkanie, co kilka miesięcy możemy nieco zmieniać ich wystrój tylko dodając lub odejmując nieco koloru. Masz szare ściany i białą kanapę? Zmień niebieski dywan na pomarańczowy i już będziesz mieć wrażenie, że wchodzisz do nowego wnętrza. W kuchniach natomiast na czasie są otwarte półki. Są wygodne, bo wszystko jest pod ręką, chociaż bardziej praktyczne osoby mogą im zarzucić, że się brudzą i kurzą. Dla tych, co wolą jednak zamykane szafki proponujemy ich wymianę na inny kolor. Różne kolory szafek dolnych i górnych do tania, ale wyraźna zmiana.

Salon na balkonie
A na zewnątrz? Kiedyś balkony i tarasy służyły do suszenia bielizny, ewentualnie do hodowania kwiatów i ziół. Dzisiaj są zewnętrznymi salonami, miejscami, w których panują wygodne kanapy i w których jada się posiłki. Nowe meble, miękkie poduszki, osłona z tkaniny żaglowej, hamak czy krzesło brazylijskie i cudowny balkon gotowy!

scandihome.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here