Co to sprawozdanie?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób decyduje się na studia. Badania rynku wykazują, że w przeciągu dziecięciu najbliższych lat ilość ludzi posiadających tytuł naukowy w Polsce wzrośnie do około czterdziestu procent. Aby dostać się na jakiekolwiek studia, musimy zdać maturę. W zależności od tego, jakie przedmioty będziemy zadawali na maturze, będziemy mogli złożyć dokumenty na różnego rodzaju kierunki na różnych uczelniach. Jeżeli lubimy przedmioty ścisłe jak: matematyka, fizyka, informatyka lub chemia powinniśmy przejrzeć kierunki, jakie może zaoferować nam Politechnika. Natomiast jeśli interesujemy się humanistycznymi przedmiotami, powinniśmy zainteresować się ofertą Uniwersytetów. Studia to pierwszy poważny krok w dorosłe życie, bardzo często nadal możemy liczyć na wsparcie od rodziców. Każdy student na pewno wie co, to jest sprawozdanie.

Co to sprawozdanie?

Sprawozdanie to swego rodzaju raport, który musimy sporządzić po ukończeniu laboratoriów lub ćwiczeń. Abyśmy mogli wykonać poprawnie sprawozdanie, musimy podczas wykonywania zadań na zajęciach, sporządzać protokół. Studenci są bardzo podstępni, dlatego prowadzący zabezpieczają się przed oszustwami przy pomocy protokołów, oczywiście protokół bez podpisu nie jest ważny. Sprawozdania mogą być przygotowywane z różnego rodzaju ćwiczeń: fizycznych, elektronicznych, meteorologicznych, chemicznych lub informatycznych. Dobre sprawozdanie zawiera wstęp teoretyczny, cel ćwiczenia, przebieg laboratorium oraz wnioski.

Podsumowując, po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział co to sprawozdanie, oraz gdzie najczęściej można się z nim spotkać.

miedzycechowy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here