dieta vlcd
fot. pexels.com

Wiele osób szuka odpowiedniej diety dla siebie, która ma im pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, a także poprawić samopoczucie. Jedną z takich diet jest dieta VLCD. O co w niej chodzi? Na czym polega? Sprawdź koniecznie!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-vlcd-zasady-efekty-i-opinie/

Very Low Calorie Diet

Nazwa tej diety opiera się na angielskiej nazwie Very Low Calorie Diet i jest to po prostu dieta niskokaloryczna. To dieta, która wspomaga redukcję masy ciała. Najważniejszy w niej jest deficyt kaloryczny.

Diety niskokaloryczne opierają się na całkowitej podaży kalorii w ciągu dnia, w ilości 500-800 kcal. Taki deficyt powinien być zachowany przy normalnym zdrowiu. Wówczas osoba, która powinna przyjmować 2400 kcal, przyjmuje ich około 1000 kcal. To bardzo duży deficyt kaloryczny.

Tego rodzaju diety opierają się głównie na posiłkach płynnych oraz półpłynnych. Sława tej diety została rozprzestrzeniona dzięki amerykańskiej gwieździe talk show Oprah Winfrey, która na tej diecie straciła aż 30 kg.

Jak działa VLCD?

Ta dieta zakłada wysoką podaż białka na dzień. Tłuszcze i węglowodany spożywane są w mniejszej ilości. W VLCD przyjmuje się ok 0,8-1,5 g białka, 15 g tłuszczów oraz 80g węglowodanów. Są to bardzo niskie wartości, a więc dieta nie nadaje się dla każdego.

Przy stosowaniu tej diety warto pamiętać o odpowiedniej suplementacji witaminami oraz innymi składnikami odżywczymi. Ponieważ z pokarmów bardzo ciężko jest uzyskać odpowiednią ilość zdrowych minerałów oraz witamin.

Dieta ta nie nadaje się również dla osób chorych oraz intensywnie trenujących, gdyż podaż kalorii jest zbyt niska by móc z nich czerpać odpowiednią ilość energii, która jest niezbędna do uprawiania sportów czy walki z chorobami.

Na dietach niskokalorycznych istnieje również ryzyko, że bardzo szybko po zakończeniu diety dopadnie nas efekt jo-jo. Pomimo tego, że można na tej diecie szybko stracić zbędne kilogramy, również szybko po jej zakończeniu można wrócić do poprzedniej wagi.

Przeczytaj też: http://www.kissfm.pl/podkrecamy-metabolizm/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here