włosy
fot.: pexels.com

Każda kobieta potrzebuje od czasu do czasu porządnej odmiany. Najczęściej, dotyczy to zmiany koloru włosów. Choć wydaje się, że to niedużo, to nowy odcień potrafi całkowicie odmienić wygląd. Aby jednak był to strzał w dziesiątkę, warto wcześniej dobrać kolor włosów do swojej urody. Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim – karnacja

Jednym z najważniejszych elementów, który powinno się brać pod uwagę, jest rodzaj karnacji. Rozpoznanie rodzaju karnacji nie jest trudne, gdyż wyróżnia się jej dwa typy: karnację jasną – charakteryzującą się bladym kolorem skóry, połączonym z niebieskimi oczami oraz wyraźnymi zaczerwienieniami skóry, a także karnację ciemną – czyli skórę oliwkową, złotą lub brzoskwiniową oraz brązowe lub zielone oczy.

Precyzyjne określenie karnacji, w połączeniu z odpowiednio dobranym do niej kolorem włosów, pozwoli zarówno podkreślić największe urodowe atuty, jak i zatuszować mankamenty.

Następny krok, czyli kolor oczu

Równie istotne znaczenie przy doborze odcienia włosów, ma posiadany kolor oczu. Należy bowiem harmonijnie połączyć te dwa istotne elementy urody. Doświadczeni styliści fryzur najczęściej zalecają rozwiązania, w których to kolor oczu podkreśli barwę włosów.

Oprócz koloru oczu, ważna jest także sama ich oprawa. Jeżeli jest ona jasna, a włosy po pofarbowaniu będą znacznie odbiegały od niej kontrastem, to warto przyciemnić brwi, a nawet rzęsy. W ten sposób, na twarzy zapanuje harmonia, a sam kolor oczu ukaże swoją głębie. Ponadto, niektórzy twierdzą, że przy dobieraniu koloru włosów warto zwrócić uwagę również na rysy twarzy oraz typ urody.

Chociaż kontrasty wydają się bardzo modne, to w sprawach urodowych należy postępować z nimi bardzo ostrożnie. Jeżeli nie ma się pewności co do podejmowanych w tym zakresie decyzji, warto sięgnąć po pomoc profesjonalisty. Może się ona okazać nieoceniona w szczególności wtedy, kiedy planuje się bardzo radykalną zmianę koloru włosów.

Przeczytaj też: http://www.kissfm.pl/najmodniejsze-meskie-fryzury/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here