Energooszczędne i inteligentne oświetlenie do Twojego ogrodu

W ostatnich czasach często słyszy się pojęcie „inteligentny dom”. Co ono oznacza? W dużym skrócie to, że możesz sterować swoim domem tak, jak chcesz. Inteligentny dom polega na zainstalowaniu w mieszkaniu i jego otoczeniu kamer oraz czujników, które możesz łączyć w cały system. Otwierają się przed tobą takie możliwości, jak zdalne zarządzanie ogrzewaniem czy otwieranie drzwi lub okien, włączanie piekarnika lub pralki, wyłączanie gniazdek – a wszystko to z twojego smartfona!

Możesz również zamontować czujniki światła, ruchu, dymu, zalania, alarm czy stacje pogodowe. Dzięki temu będziesz mieć stały podgląd i kontrolę także nad otoczeniem domu czy ogrodem, co minimalizuje ryzyko włamania. Jedną z możliwości inteligentnego domu jest też sterowanie oświetleniem. Na czym ono polega, jakie otwiera przed tobą możliwości i czy przyda się także w ogrodzie?

Inteligentne oświetlenie domu

Inteligentne oświetlenie domu umożliwia między innymi zmiany koloru i odcienia oświetlenia, przyciemnianie go, zapewnienie jego naturalnego rytmu – stopniowo zwiększające się natężenie oświetlenia rano, a także ustawienie różnych trybów światła dostosowanych do różnych aktywności, zsynchronizowanie go z muzyką czy oglądanym właśnie filmem, sterowanie głosowe czy automatyczne włączanie lub wyłączanie światła… a wszystko to z ekranu twojego smartfona! Ceny takich systemów nie są wygórowane, nie trzeba również znać się na elektronice – dostępne są gotowe zestawy takiego oświetlenia do łatwego samodzielnego zamontowania, np. produkowane przez Philips HUE i oferowane przez autoryzowany sklep Philips HUE https://iluve.com.

Inteligentne oświetlenie ogrodu

Philips HUE oferuje również energooszczędne i inteligentne oświetlenie do ogrodu. Dzięki tym produktom możesz stworzyć w otoczeniu swojego domu niezwykły nastrój dopasowany do sytuacji – czy to spotkanie rodzinne, czy grill ze znajomymi, a może romantyczna randka? Czy może po prostu chcesz nadać swojemu ogrodowi magiczny klimat poprzez podświetlenie drzew, krzewów, skalniaków czy alejek? Barwami i odcieniami świateł możesz sterować oczywiście za pomocą swojego smartfona. Dodatkową opcją zastosowania inteligentnego oświetlenia w ogrodzie jest zaprogramowanie oświetlenia tak, by włączało się, gdy wracasz do domu. Już nigdy nie będziesz musiał szukać kluczy po ciemku – a jednocześnie oszczędzisz dużo prądu, gdy światło będzie gasnąć po twoim wyjściu!

Zalety inteligentnego oświetlenia

Poza niewątpliwą zaletą takiego oświetlenia, jaką jest niewiarygodna wygoda, posiada ono także inne plusy. Oświetlenie domu czy ogrodu możesz zintegrować z systemem alarmowym, co umożliwi jeszcze lepszą ochronę. Ponadto zastosowanie inteligentnego oświetlenia umożliwi dużą oszczędność prądu – a więc i pieniędzy.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here