fajne ubrania

Moda to dla jednych prawdziwa pasja, a dla innych bagatelizowany i bardzo przyziemny temat. Nie da się jednak ukryć, że odzież ma duży wpływ na ogólny wygląd i prezencję człowieka, a nawet sposób postrzegania go przez inne osoby. Ponadto fajne ubrania oddziałują na samopoczucie, stan psychiczny, mogą też znacznie podwyższyć samoocenę. Z kolei założenie źle dobranej koszuli, za dużych spodni czy bluzki o nieciekawym kroju lub kolorze może przekładać się na ogólny komfort, zachowanie, a nawet emocje.

Fajne ubrania – drogie czy tanie?

Aby odzież wpływała na pewność siebie i pozytywny odbiór otoczenia, nie zawsze wymaga śledzenia aktualnie obowiązujących trendów. Fajne ubrania to niekoniecznie modne produkty z najnowszych kolekcji znanych marek czy projektantów. Co jest zatem najistotniejsze? Przede wszystkim odpowiednie zestawienie ze sobą poszczególnych elementów oraz dopasowanie ubrań pod względem kolorystyki, rozmiaru i fasonu do typu urody i rodzaju figury. Umiejętność dokonania poprawnej analizy kolorystycznej będzie tu szczególnym atutem. Pozwala uniknąć np. bardzo ciepłych barw ubrań u osób o chłodnym typie urody. Trafnie dobrany kolor odzieży potrafi przyciągnąć uwagę, podkreślić np. barwę oczu lub zatuszować pełne mankamenty urody. Należy też zwrócić uwagę na rozmiar ubrań – zbyt małe spodnie czy koszulka raczej nie wzbudzą pozytywnego odbioru otoczenia.

Bardzo istotny jest również dobór odzieży do sytuacji. Luźne, fajne ubrania na grilla czy spacer nie sprawdzą się na ważnym spotkaniu biznesowym, poważnej uroczystości czy wieczornym bankiecie. Tworząc stylizację, trzeba mieć na uwadze okazję, na którą będzie użyta. Założenie zbyt codziennych lub nazbyt oficjalnych kreacji może powodować poczucie wstydu, odrębności, niepotrzebnego zwracania na siebie uwagę i brak komfortu.

Gdzie można znaleźć fajne ubrania?

Kompletowanie i uzupełnianie garderoby absolutnie nie wymaga wydawania mnóstwa pieniędzy i robienia zakupów w najdroższych butikach. Z powodzeniem wiele ciekawych rzeczy można nabyć w powszechnie znanych i lubianych sieciówkach. Dają one dość duży wybór różnego typu ubrań i gadżetów. Do tego ceny nie są wygórowane – na zakupy pozwolić sobie może niemal każdy. Ponadto często zdarzają się okazje, przeceny i wyprzedaże. Podobnie jest ze sklepami internetowymi. Tu asortyment jest jeszcze większy, a ceny zazwyczaj atrakcyjniejsze. Można tu także kupić ubranie, które jest trudno dostępne w punktach stacjonarnych. E-zakupy dają też możliwość nabycia produktu z zagranicy. Osobom, które cenią sobie oryginalność zaleca się sklepy z odzieżą używaną, czyli tzw. second handy – można w nich „upolować” naprawdę interesujące, fajne ubrania, rzadko spotykane na co dzień.

Należy podkreślić, że ubrania są najważniejszym elementem stylizacji, jednak nie można zapomnieć także o istotnej roli wszelkich dodatków. Dopasowana torebka, buty, apaszka, biżuteria, a nawet perfumy będą tzw. kropką na „i”. Warto więc również im poświęcić odrobinę uwagi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here