Gdyby wziąć pod uwagę komputery osobiste wszystkich graczy na całej planecie, to pośród całego zatrzęsienia różnych gier komputerowych, aplikacji i innych tego typu programów znalazłby się z całą pewnością jeden wspólny czynnik. Jest nim oczywiście Steam, czyli kultowa już w zasadzie platforma cyfrowa do dystrybucji i zarządzania grami. Początkowo oferowała ona jedynie tytuły wyprodukowane przez Valve. Ale w miarę popularyzowania coraz bardziej standardu posiadania gier w wersji wyłącznie cyfrowej, przyciągała do siebie również innych producentów, których bardzo kusiła wizja zaoszczędzenia pieniędzy na zaprzestaniu wydawania gier w wersji pudełkowej. Steam musiał zatem okazać się hitem i po dziś dzień jest absolutnym królem branży elektronicznej, przynosząc ogromne zyski swoim twórcom. Jak doładować konto Steam?

Jak doładować konto Steam?

jak doładować konto steamJak doładować konto Steam? Jest na to kilka sposobów. Jeśli nie posiadamy jeszcze konta bankowego, najwygodniej będzie udać się do najbliższego punktu z prasą i wykupić tam PaySafeCard. To bardzo wygodny sposób płatności elektronicznych, bo wymaga jedynie wpisania odpowiedniego kodu. Nominały tego typu usługi są różne. Można kupić PSC tak za 30 złotych, czyli kwotę wystarczającą do udanych zakupów podczas ogromnych przecen, jak i za 300, by móc sobie kupić grę już w chwilę po premierze, kiedy jest bezwzględnie najdroższa. Wygodniej jest od razu zapłacić za produkt. Ale można też oczywiście doładować sobie portfel, by być przygotowanym na ewentualne, niespodziewane promocje.

Do niedawna najpopularniejszy wśród osób dorosłych był PayPal jako metoda płatności za treści oferowane na Steamie. Jest to usługa, która potrafi być bardzo niewdzięczna. Przelew z konta bankowego na to na PayPalu może potrwać w najgorszym wypadku nawet kilka dni. Co często wiązało się ze spóźnieniem się z zakupem gry w korzystnej, znacznie obniżonej cenie.

Dlaczego do niedawna? Steam w 2018 roku wprowadził do swojej platformy polską walutę. Dzięki czemu gracze nie muszą już kupować gier, płacąc za nie w euro. Przelicznik dla naszej waluty jest potwornie wręcz dla nas korzystny. Zdarza się, że płacimy nawet o kilkadziesiąt złotych mniej niż nasi zachodni sąsiedzi. Z wprowadzeniem na platformę złotówek wiąże się jeszcze jeden, piekielnie istotny i ważny fakt – Steam zaczął obsługiwać polską usługę Przelewy24, która umożliwia wygodne zapłacenie wybranej kwoty poprzez bezpośredni przelew bankowy. Zakupy na platformie Valve są zatem w dzisiejszych czasach maksymalnie bezproblemowe i stosunkowo tanie, gdyby je porównać ze standardami zachodnimi.

Promocje na Steam

Jak jednak zmaksymalizować korzyści płynące z korzystania z usługi Valve? Podstawowym przykazaniem każdego jej użytkownika jest wierne oczekiwanie na wszelkiego rodzaju promocje. Szczególnym hitem są zwłaszcza te świąteczne – z okazji świąt Bożego Narodzenia, a także Wielkanocy. Masowych obniżek cen można się też spodziewać z okazji amerykańskiego Black Friday, czyli dnia, w którym tamtejsze sklepy wyprzedają zalegający towar, w Dzień Dziecka też z pewnością uda nam się zrobić bardzo udane zakupy. Poza tymi odgórnie ustalonymi terminami, warto trzymać rękę na pulsie i wypatrywać różnego rodzaju promocji okazyjnych lub „szalonych”, które trwają zaledwie przez dzień lub dwa i skorzystają z nich tylko ci najbardziej zagorzali użytkownicy platformy. Najlepszym przykładem specjalnej promocji okazyjnej będzie ta, która nadejdzie 11 listopada 2018 roku.

jak doładować konto steamZ okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę Steam organizuje specjalną wyprzedaż gier wyprodukowanych przez polskich producentów. Można się zatem spodziewać pierwszych dwóch części Wiedźmina dosłownie za grosze, a trzeciej w przystępnej cenie, która znacznie zmalała od 60 euro, czyli standardu z 2015 roku. Z pewnością obniżka czeka także gry studia 11 bit, czyli kultowe już This War of Mine, a także ich najnowszą produkcję, czyli Frostpunk. Co jeszcze? Ciekawą produkcją może się okazać SUPERHOT, a także wszystkie gry Techlandu – z serią Dying Light i Dead Island na czele, choć zdecydowanie warto zainteresować się także pierwszymi dwoma częściami Call of Juarez, które osadzono w westernowej stylistyce – gra będzie jak znalazł, bo akurat zbliża się premiera Red Dead Redemption 2, największej gry w historii studia Rockstar, na którą czeka calutka branża komputerowa.

Zakupy na Steam

Podsumowując krótko, udane zakupy na Steamie nie są już szczególnie dużym problemem. Prosta możliwość doładowania konta przelewem i całe mnóstwo masowych promocji w ciągu roku sprawiają, że biblioteka każdego użytkownika może bardzo szybko zapełnić się świetnymi tytułami, które koniecznie należy ograć. Nie bez powodu standardem u większości z nich jest fakt, że gier jest tak dużo, że nie wiadomo co najlepiej wybrać.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here