Jak szybko schudnąć 10 kg? To zadanie nie należy do najprostszych, ale nie jest niemożliwe. Wszystko zależy od twojej motywacji oraz predyspozycji. Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki ku temu aby zacząć starać się o „nowe” lepsze ciało na lato, musisz wiedzieć, że skrajnej nadwagi, a co gorsza otyłości nie usuniesz za pomocą kilku przysiadów i brzuszków.

Problem z otyłością

Jak szybko schudnąć 10 kgOtyłość jest obecnie jedną z najpopularniejszych chorób na świecie. Jest to problem na tak dużą skalę, że śmiało można go nazwać epidemią lub nawet pandemią. Szacuje się, że problem ten dotyka około 1.4 mld osób, choć dokładne dane nie są znane, a liczba chorych osób wciąż rośnie. Więc czym tak właściwie jest nadwaga, która tak często odbiera nam przyjemność z wakacji na plaży oraz spotkań ze znajomymi i rodziną. Nadwaga jest to nic innego jak nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie. Jest kilka rodzajów otyłości, w zależności od postępu choroby wyróżnia się nadwagę, lekką otyłość, otyłość oraz wreszcie skrajną otyłość.

Powodów tej choroby może być naprawdę bardzo wiele. Jednym z najbardziej popularnych powodów może być zła dieta oraz zbyt mała aktywność fizyczna. Jednak problem jest na prawdę poważny oraz niebezpieczny -niezdrowa dieta oraz brak ruchu nie są jedynymi przyczynami powodującymi nadwagę, ale faktem jest to, że mają one bardzo duży wpływ na pogłębianie się choroby. Problemy z nadwagą często mają podłoże zdrowotne, najczęstszym nieoczywistym powodem przybierania na wadze są hormony. Szczególną uwagę temu zagadnieniu powinny poświęcić kobiety, ponieważ to one na co dzień borykają się z problemami dotyczącymi poziomu hormonów w organizmie. Jakie choroby oraz schorzenia mogą powodować rozregulowane hormony?

Większość osób jest w szoku gdy dowiaduje się do jakich schorzeń przyczynia się nieodpowiedni poziom hormonów w organizmie. Chorób jest naprawdę bardzo wiele i czasem ciężko jest je wykryć, ale przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że hormony odpowiadają za równowagę w całym organizmie, dlatego nie powinien dziwić fakt, że są one odpowiedzialne zarówno za trądzik, problemy z cyklem menstruacyjnym, jak i tarczycą lub nadmierną nerwowością.

Czy da się wyleczyć takie zaburzenia?

Z pewnością da się, jednak należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ droga jest długa i bardzo żmudna, a nawet to wcale nie daje gwarancji, że przyniesie spektakularne efekty. Czasem wystarczy odpowiednio dobrana kuracja hormonalna- czyli tabletki antykoncepcyjne, zdarzają się jednak sytuacje, w których to nie będzie dobre rozwiązanie, wtedy należy podjąć inne kroki.

Jak widzisz problem jest naprawdę bardzo poważny, ponadto mimo wciąż rosnącego trendu na bycie „fit” oraz prowadzenie zdrowego stylu życia, ilość ludzi dotkniętych nadwagą a nawet otyłością nadal rośnie, a od wielu lat tendencja ta pokazuje, że sytuacja nie prędko uleganie zmianie. Jeśli więc jesteś zdeterminowany by zawalczyć o siebie przygotuj się na ostry wycisk i weź się do roboty. Przed Tobą kilka miesięcy trudnej pracy, dzięki której osiągniesz wmarzone kształty. Weźmy się za konkrety i raz porządnie odpowiedzmy sobie na pytanie, które nurtuje ponad połowę populacji tej planety: Jak szybko schudnąć.

Jak szybko schudnąć 10 kg?

W internecie możesz znaleźć całą masę porad na temat tego jak magicznym sposobem sprawić by twoje nadprogramowe kilogramy zniknęły w mniej niż tydzień. Nie zdziwi Cię chyba fakt, że te super sposoby mogą nigdy nie znaleźć zastosowania, ponieważ niewiele mają wspólnego z prawdziwym życiem, w którym aby coś osiągnąć, trzeba na to ciężko i solidnie zapracować. Zatem przejdźmy do meritum, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad na temat tego jak uporać się ze zbędnym tłuszczykiem.

Jak szybko schudnąć 10 kgPrzede wszystkim im szybciej uświadomisz sobie, że twój cel nie zależy od tego ile wspomagaczy odchudzania będziesz przyjmować, tym lepiej dla Ciebie. Musisz wiedzieć, że środki na odchudzanie nie zawsze są skuteczne- niektóre z nich rzeczywiście mogą okazać się pomocne, jednak jeśli decydujesz się na ich zażywanie musisz być gotowy na wszelkie środki uboczne. Sytuacja ma się zupełnie inaczej jeśli chodzi o suplementy diety, ponieważ one są z reguły nieszkodliwe. Kolejną złotą zasadą przy odchudzaniu jest tak zwany deficyt kaloryczny. Czym jest wcześniej wspomniany deficyt kaloryczny? Jest to nic innego jak dostarczanie organizmowi mniejszej ilości kalorii niż on sam potrzebuje w ciągu dnia. Dzięki temu twoje ciało będzie potrzebowało więcej kalorii, które zacznie czerpać z wcześniej uzbieranych kg. Jeśli dorzucisz do tego kilka treningów w tygodniu, już po miesiącu będziesz mógł obserwować pierwsze efekty.

Oto trzy złote zasady, których powinieneś się trzymać jeśli chcesz schudnąć i utrzymać swoją sylwetkę w dobrym stanie. Nie czekaj i zacznij już dziś!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here