Jak schudnąć z brzucha?

Otyłość brzuszna to bardzo poważny problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Można się jej nabawić w każdym wieku. Przypadłość ta charakteryzuje się tym, że w okolicy brzucha zaczyna się zbierać o wiele więcej tkanki tłuszczowej niż w innych partiach ciała. Sytuacja taka staje się istotnym problemem zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy to każdy chciałby prezentować się na plaży w stroju kąpielowym jak najlepiej. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że jest to dość poważny problem, którego rozwiązanie może zająć więcej niż kilka tygodni. Jak schudnąć z brzucha?

Otyłość brzuszna – skąd się bierze?

Wśród czynników wywołujących gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha należy wymienić między innymi nieprawidłową dietę, a także bardzo niską aktywność fizyczną. Im więcej w codziennym jadłospisie będzie się znajdowało potraw tłustych, tym więcej niechcianego balastu będzie na brzuchu. Dużo w typ przypadku zależy także od indywidualnej budowy ciała. U jednych tłuszcz odkłada się przede wszystkim na pośladkach i udach, z kolei u innych właśnie na brzuchu.

Jak schudnąć z brzucha – odpowiednia dieta

Każdy, kto chce zredukować poziom tkanki tłuszczowej z brzucha, powinien w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią dietę. Niezmiernie istotny będzie codzienny ujemny bilans kaloryczny. Ponadto trzeba także zwrócić uwagę nie tylko na to ile się je, ale także na jakość produktów. Na talerzu powinny przeważać świeże warzywa i owoce. Warto także dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Jak schudnąć z brzucha bez wysiłku? Niestety się nie da. Nie trzeba od razu wdrażać katorżniczych treningów, jednak warto podjąć trochę wysiłku o umiarkowanej intensywności. Można zacząć od dłuższych spacerów lub pływania na pobliskim basenie. Redukcję tkanki tłuszczowej wspomaga także jazda na rowerze oraz pozostałe ćwiczenia cardio. Ponadto warto wybrać się na siłownię, aby kształtować mięśnie brzucha. Połączenie diety i aktywności fizycznej powinno dać po kilku tygodniach pierwsze widoczne efekty.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodróże kulinarne
Następny artykułCzuwanie nad dzieckiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here