Jak sprawdzić do kogo należy numer telefonu?

Obecnie wiele osób spotyka się z problemem niechcianych telefonów od różnorodnych firm i agencji. Szczególnie powszechne są zaproszenia lub połączenia mające na celu zachęcić odbiorcę do wysłania smsa premium. Wszystkie te próby nawiązania kontaktu mają na celu zapewnić zysk nadawcy i jednocześnie uszczuplić budżet odbiorcy, przez co konieczne należy się ich wystrzegać.

Jak sprawdzić do kogo należy numer telefonu?

Jak sprawdzić do kogo należy numer telefonu?W większości przypadków wystarczy wpisać numer w wyszukiwarkę, aby uzyskać informacje o tym, czy nie należy on do pewnego popularnego naciągacza. Można też skorzystać z bezpośrednio z informacji zamieszczonych na stronach typu www.nieznany-numer.pl i choć nie są na nich dostępne wszystkie numery (ze względu na ochronę danych osobowych nie można tam znaleźć numerów prywatnych) baza jest dość duża i regularnie uzupełniana przez użytkowników. Po odrzuceniu niechcianego połączenia można sprawdzić, czy aby na pewno dzwoniący był oszustem.

Wiele osób jednak ze względu na specyfikę wykonywanej pracy lub z jakichkolwiek innych przyczyn odbiera wszystkie telefony, nawet te od nieznanych numerów. Co zrobić, kiedy odbierze się telefon od wyjątkowo namolnego reklamodawcy? Najczęściej wystarczy się zwyczajnie rozłączyć, niektórzy jednak uznają to za szczyt chamstwa lub wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej chcą napsuć krwi dzwoniącemu. W przypadku telefonów od reklamodawców wystarczy najczęściej zapytać, czy rozmowa jest nagrywana. Jeśli odpowie on twierdząco, nie wyrażamy zgody na nagrywanie rozmowy. Po takim komunikacie dzwoniący często sam kończy połączenie. Z kolei osoby młode lub kobiety o cienkim głosie mogą użyć innego triku, jakim jest informacja o niepełnoletności. Większość reklamodawców nie ma prawa rozmawiać z osobami niepełnoletnimi, co również skutkuje zakończeniem niechcianej rozmowy.

Jeśli chcemy rozwiązać problem niechcianych połączeń na stałe, warto udać się do operatora i zablokować połączenia od namolnego numeru

W niektórych telefonach można to zrobić samodzielnie. Jednocześnie przy okazji możliwe jest wypisanie się z bazy co większych firm, które nękają nas smsami i połączeniami. Wystarczy do tego jeden wysłany sms lub e-mail. Pamiętajmy jednak o tym, że reklamodawcy rękoma i nogami będą bronić się przed wykreśleniem z bazy odbiorców. W końcu bardzo zależy nam na tym, by informować nas o swoich usługach – a nuż w końcu zdecydujemy się z nich skorzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here