Jak usunąć Facebook

Odpowiedź na pytanie „jak usunąć facebook” wbrew pozorom jest banalnie prosta, lecz podjęcie tej decyzji powinno zostać przemyślane, gdyż utracimy konto na stałe.

Dezaktywacja i aktywacja

Aby usunąć konto facebook należy zalogować się na konto przejść do ustawień znajdujących się w prawym górnym rogu klikając w zakładkę „Ustawienia”. W zakładce „Ustawienia” przechodzimy do opcji „Ogólne” w nich znajduje się opcja „Zarządzaj kontem” klikamy „Edytuj” pojawi nam się możliwość dezaktywacji konta. Dezaktywacja konta polega na tym, że po dezaktywacji blokujemy konto oraz wszystkie dane zawarte w nim. Lecz dane konto można w dowolnym czasie przywrócić, aktywować na nowo.

Informacje na temat usunięcia konta

Jeśli zdecydujesz się trwale usunąć konto zamiast je dezaktywować, ponowne uzyskanie dostępu do konta nie będzie możliwe. Aby ułatwić sobie podjęcie tej decyzji, przejdź do panelu pomocy w miejscu przeznaczonym do wyszukiwania należy wpisać frazę „usuń konto” informacje tam zawarte powinny rozwiać wszelkie wątpliwości co do usunięcia konta.

Jak usunąć Facebook na stałe?

Jak usunąć Facebook na stałe?Aby przyśpieszyć proces usuwania konta należy przejść w ustawienia kliknąć opcje „Twoje informacje o facebooku” w kolumnie z lewej strony. Następnie kliknij w opcje „Usuń konto i informacje” i zaraz po tym w „Usuń moje konto”. W końcowej fazie tej operacji należy wprowadzić hasło do konta kliknąć „Kontynuuj”, a następnie w „Usuń konto”. Jeśli jednak chciałoby się odzyskać konto i od zainicjowania procesu usuwania konta nie minęło jeszcze 30 dni jest to ostatecznie możliwe lecz trwa to zdecydowanie dłużej niż przy dezaktywacji i aktywacji konta. Aby to zrobić należy zalogować się na konto w ciągu 30 dni od procesu usunięcia konta i nacisnąć opcje „Anuluj usunięcie”. Jeśli użytkownik będzie chciał wykonać tą czynność po upływie 30 dni nie będzie to możliwe, ponieważ wszystkie dane po 30 dniach zostają trwale usunięte.

Skutki usunięcia konta

  • Usuniętego konta nie będzie można aktywować ponownie.
  • Profil, zdjęcia, posty, filmy i wszystkie inne dodane przez Ciebie informacje zostaną trwale usunięte bez możliwości odzyskania czy przywrócenia.
  • Brak dostępu do aplikacji Facebook Messenger.
  • Nie będzie można korzystać z funkcji Logowanie przez Facebooka w innych aplikacjach, co znacznie przyśpieszało proces rejestracji
  • Informacje takie jak wiadomości wysłane do znajomych mogą być nadal widoczne po usunięciu konta
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here