Jak usunąć wirusa z telefonu?

Osoby będące posiadaczami telefonów komórkowych, w szczególności tych, które mają w sobie fabrycznie zainstalowany system Android doskonale wiedzą, że telefonu z przyczyn często niezależnych od użytkownika mogą ulec zawirusowaniu. Niewiele jednak osób ma świadomość tego, iż usunięcie wirusa z telefonu nie jest tak trudne, jakby się to mogło początkowo w szczególności osobom nie zapoznanym z tematem wydawać. Usunięcie z Androida szkodliwego oprogramowania nie jest trudne, ale by zrobić to skutecznie należy znać kilka bardzo prostych reguł i zasad z tym związanych. Zatem jak usunąć wirusa z telefonu szybko i skutecznie?

Jak usunąć wirusa z telefonu?

Jak usunąć wirusa z telefonu?W przypadku telefonów systemem Android należy przede wszystkim pamiętać o tym,że do oprogramowania telefonu wirusy dostają się przede wszystkim przy pobieraniu na telefon wszelkiego rodzaju aplikacji, pochodzących od firm trzecich (dlatego posiadaczom telefonów z oprogramowaniem Android by uniknąć przykrych sytuacji związanych z zawirusowaniem telefonu. zaleca się ściąganie wszelkich aplikacji wyłącznie za pośrednictwem Google Play). Oczywiście korzystanie nawet z płatnych aplikacji dostępnych na Google Play nigdy nie da nam całkowitej pewności, iż jesteśmy całkowicie bezpieczni od szkodliwych dla naszego urządzenia wirusów. Choć nie miało to miejsca dość często, to jednak w przypadku Google Play również zdarzały się sytuacje, w których wraz z aplikacją użytkownik ściągał na swoje urządzenie „niechcianego gościa”, czyli wirusa.

Bardzo często jednym z najskuteczniejszych sposób na pozbycie się niechcianego z telefonu wirusa jest przywrócenie go do ustawień fabrycznych

W tym jednak przypadku dla własnego spokoju i ochrony cennej zawartości pamięci telefonu jest wykonanie zapasowej kopii pamięci telefonu. Usunąć wirusa z telefonu można jeszcze innym sposobem, który dodatkowo do wykonania nie wymaga usunięcia niczego, co w pamięci urządzenia zostało zapisane. W tym przypadku należy pamiętać jedna o tym, że do pozbycia się wirusa niezbędne jest ustawienie telefonu w tryb bezpieczny. Tu należy wspomnieć o tym, że w telefonie znajdującym się w takim właśnie trybie nigdy nie będą działały różnego rodzaju aplikacje pochodzące od firm trzecich. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli wirus znajduje się już na telefonie, jego szkodliwa działalność zostanie natychmiastowo po uruchomieniu tego trybu zatrzymana. W większości telefonów tryb bezpieczny można włączyć poprzez naciśnięcie i odpowiednio długie podtrzymanie przycisku zasilania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here