Jaki kolor do sypialni?

Psychologia koloru uczy, że kolory, które nas otaczają, mają różny wpływ na nasze zachowanie i nastrój. Wszyscy w jakiś sposób reagujemy na kolory. Jakie emocje odczuwasz, kiedy widzisz kolor czerwony? Albo niebieski? Kolory wpływają na wiele subtelnych aspektów naszego życia, na przykład, odczuwanie, jak ciepłe lub zimne jest pomieszczenie. Czasami nawet zwiększają prawdopodobieństwo dokonania zakupu konkretnego towaru! Zastosowanie zasad psychologii koloru do dekoracji domu pozwala nam stworzyć idealne miejsce na każdą okazję: nawet przystosować je do snu. Jaki kolor do sypialni powinniśmy wybrać?

Jaki kolor do sypialni?

Jaki kolor do sypialni?Zacznijmy od kolorów, których lepiej nie wybierać. Pierwszym będzie czerwień. Czerwony kolor jest uniwersalnym sygnałem niebezpieczeństwa, a zatem prawdopodobnie nie zapewnia najbardziej spokojnej atmosfery snu. Ten ognisty odcień może w równym stopniu wzbudzać uczucie namiętności, miłości i energii, a także wiązać się z podwyższeniem ciśnienia krwi.

Chociaż brązowy stał się dla niektórych podstawą, jeśli chodzi o kolory panujące we wnętrzach, w sypialni lepiej jest unikać także tego koloru. Brąz potęguje negatywne uczucia i jest związany ze smutkiem. Z tego powodu jest drugim najgorszym kolorem do sypialni.
Jakie zatem kolory powinniśmy wybierać? Które kolory podnoszą jakość naszego snu i warto mieć je na ścianach w swojej sypialni?
Odcienie niebieskiego są uważane za najbardziej sprzyjające dobremu i regenerującemu snowi. To barwy kojące, które promują uczucie spokoju, dzięki czemu mogą nawet zapobiec koszmarom sennym.

Żółty jest barwą ciepłą i kojącą

Wielu ludziom najlepiej odpoczywa się w żółtych pokojach. Pamiętajmy jednak, aby wybierać delikatne, pastelowe odcienie tego koloru.
Również zielony jest polecanym kolorem, ponieważ jest przyjemny dla oka i oznacza wygodę i relaks. Odcienie takie jak mech lub oliwka to świetne opcje dla tych z nas, którzy bardziej lubią zieleń niż niebieski.

Inną opcją jest użycie koloru pomarańczowego, który wielu daje poczucie przytulności i relaksu. Pomarańczowy sprzyja trawieniu, łagodzeniu rozstroju żołądka i przygotowywaniu ciała do snu.

Chociaż istnieją ogólne zasady, do których możemy się stosować przy poszukiwaniu odpowiedniego koloru dla ścian w naszej sypialni, ważne jest, aby pamiętać, że wybór koloru jest ostatecznie indywidualną preferencją. Badania wykazują, że płeć, wiek, kultura i osobiste doświadczenia mają wpływ na sposób postrzeganie kolorów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here