Jak wyłączyć blokowanie reklam?

Blokowanie reklam opiera się na różnego typu programach dostępnych przez usługę Google jako dodawane rozszerzenie do przeglądarki. O tym jak wyłączyć blokowanie reklam w programach takich jak AddBlock, Ghostery i uBlock Origin dowiesz się z tego poradnika.

Blokowanie reklam przydaje się wtedy gdy chcemy komfortowo korzystać z przeglądarki internetowej. Do tego celu używa się oprogramowania takiego jak np. AddBlock dostępnego jako rozszerzenie przeglądarki. Wtyczka ta pozwala na zablokowanie reklam wyświetlających się w trakcie korzystania z przeglądarki. Co w sytuacji kiedy chcemy pozbyć się owej blokady?

Jak wyłączyć blokowanie reklam?

Jak wyłączyć blokowanie reklam?Pozbycie się tej blokady nie jest trudne i nie powinno stwarzać większych problemów. Aby wyłączyć blokowanie reklam na danej stronie należy kliknąć w swojej przeglądarce w ikonę rozszerzenia i wybrać odpowiednie polecenie które pozwoli na wstrzymanie blokowania reklam na stronie, w której się znajdujemy. Istnieje też opcja, która ułatwi nam ten proces i wstrzyma blokowanie na każdej stronie w danej domenie lub na wszystkich stronach, w które wejdziemy nie zależnie od domeny.

Aby wykonać ten proces w przypadku AdBlock wystarczy nacisnąć na ikone w prawym górnym rogu i wybrać polecenie „Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie” lub opcje „Wstrzymaj AdBlock’a”. W przypadku innego programu takiego jak Ghostery kliknij w przycisk „Wstrzymaj”. Przycisk podświetli się na niebiesko3. Wszystkie podstrony danej witryny będą wyświetlane z reklamami, natomiast na innych stronach internetowych reklamy wciąż będą blokowane, a w przypadku jeszcze innego programu jak np. uBlock Origin kliknij w przycisk wyłącznika. Przestanie się świecić na niebiesko. Wszystkie podstrony danej witryny również będą wyświetlane z reklamami, natomiast na innych stronach internetowych reklamy wciąż będą blokowane tak jak w przypadku programu Ghostery. Najlepszym sposobem na wyłączenie blokowania reklam jest jednak nie dodawanie ani instalowanie różnego tego typu aplikacji czy dodatków do swoich przeglądarek internetowych oraz ich stałe usunięcie.

Jak przeprowadzić deinstalację dodatku AdBlock?

To proste wystarczy wejść w narzędzia w prawym górnym rogu przeglądarki następnie nacisnąć „Dodatki” wejść w zakładkę „Rozszerzenia” kliknąć na AdBlock nacisnąć odinstaluj i uruchomić ponownie przeglądarkę. Deinstalacja w przypadku innych oprogramowań wygląda podobnie i nie ma z nią najmniejszych problemów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here