Jak zrobić płyn do baniek

Każdy z nas w dzieciństwie zapewne miał ulubione zabawki oraz gry. Dzieciństwo jest czasem zabawy, nauki i rozwoju. Wbrew pozorom wiele gier i zabaw rozwija nas i naszą wiedzę. Kształtujemy koordynację ruchową, uczymy się słów, mówić, z czasem pisać, liczyć. Dorastamy. Jednak czy aby zawsze ze wszystkiego wyrastamy? Otóż nie. Są rzeczy, które w dzieciństwie sprawiały nam dużo frajdy i radości, jednak gdy dorastamy również nas mogą cieszyć. Nikt nie powiedział, że gdy staniemy w obliczu pełnoletności, nie możemy cieszyć się rzeczami, które nas radowały w młodzieńczych latach. Pamiętajmy, że każdy z nas tylko człowiekiem i od czasu do czasu również może potrzebować jakiejś odskoczni od problemow dnia codziennego. Jak zrobić płyn do baniek?

Jak zrobić płyn do baniek?

Jak zrobić płyn do baniekNo właśnie. Bańki mydlane z pewnością są częścią dzieciństwa każdego z nas. Delikatne dmuchane kolorowe kuleczki sprawiały, że na naszych ustach gościł uśmiech. Gorzej było jednak w momencie, gdy płyn się kończył. Czy to oznaczało koniec zabaw? Otóż nie. Nie musieliśmy zaraz lecieć po kolejne opakowanie gotowego roztworu do sklepu. Możemy go przygotować sami. Wystarczy nam posiadać potrzebne składniki lub po prostu bliżej aptekę, niż sklep. Czego będziemy zatem potrzebować, do zrobienia naszych baniek? Przede wszystkim będzie to woda destylowana, płyn do mycia naczyń i gliceryna. Ne wiadomo skąd utarło się przekonanie, że wystarczy sama woda i płyn do naczyń. Bańki wtedy niezbyt będą nam wychodzić, a jeśli już wyjdą, to będziemy musieli się sporo namęczyć, a efekt i tak będzie stosunkowo marny. Będziemy potrzebować dużego naczynia, szklanki, łyżeczki, grubego sznurka, nożyczek, taśmy i patyków. Do naczynia wlewamy szklankę płynu do naczyń, 10 szklanek wody destylowanej i 2 łyżeczki gliceryny. Cały rozwór mieszamy i podgrzewamy.

Jak przymocować sznurek?

Następnie przygotowujemy sznurek w taki sposób, jaki chcemy. Sami wybieramy kształt. Możemy go na końcach, w celu lepszego spojenia, zacisnąć obcęgami. Kiedy sznurek jest gotowy, mocujemy dwa końce do dwóch grubych patyków taśmą klejącą. I gotowe. Wystarczy zamoczyć w naszym roztworze i możemy mieć bańki. Pamiętajmy jednak, że aby wyszły nam te piękne, kolorowe kółeczka, na dworze nie może być silnego i porywistego wiatru, tylko delikatny, leciutki wietrzyk. Dzięki temu, taki podmuch sprawi, że nasze bańki będą wychodzić równomiernie, ładnie i kolorowo. Im większe zrobimy otwory w sznurku, tym większe bański nam wyjdą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here