Jakie horrory polecacie?

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego ludzie oglądają horrory? Czy dla samego strachu? Ale co fajnego jest w tym odczuciu, że się boimy? A może nie dla strachu a dla zobaczenia czegoś, czego nie ma, bo przecież horrory to fikcja, może dlatego strach nie jest aż taki duży? Jedno jest pewne, nikomu ten gatunek literacki nie jest obcy. Dla jednych horrory to zdecydowanie najciekawszy gatunek filmowy i po nie sięgają najchętniej a druga grupa nie sięga chętnie po ten gatunek. Bardzo niewiele jest osób, które mają neutralny stosunek do takiej rozrywki.

Jakie horrory polecacie?

Jakie horrory polecacie?Przerażenie, strach, to, że nie wiadomo nigdy co dane dzieło przyniesie zadaje pytania: jakie horrory polecacie? Odpowiedzi jest całe mnóstwo, choć zdecydowana większość poleca te filmy, które powstały przed 2000 rokiem. To właśnie wtedy panował w filmach grozy specyficzny klimat, klimat który niestety dziś już nie jest ten sam. Sama tematyka horrorów jest przeróżna. Są dziesiątki filmów o wampirach, o zombie, potworach (nierzadko z kosmosu) czy egzorcyzmach. Wyobraźnia reżyserów się nie kończy, czego najlepszym przykładem są filmy gdzie to opona czy krzesło mogą być zjawiskami całego zła.

Warto wiedzieć, że na samym początku, gdy powstawał gatunek filmowy „horror” filmy były, niestety, bardzo słabe. Przełom nastąpił w okolicach 1970 roku za sprawą wielkiego hitu, którego akcja działa się w olbrzymim kosmosie. Ludzie z kin wychodzili przerażenie, byli naprawdę przerażeni. Był to olbrzymi krok w przód tego gatunku, który do dziś trzyma się naprawdę dobrze (choć jakość dzieł, niestety, pozostawia wiele do życzenia). Na dzień dzisiejszy najgorszą wadą horrorów jest to, że bardzo często występują sytuacje w których główni bohaterowie zachowują się idiotycznie, nieadekwatnie do sytuacji, jest to nie do przyjęcia. Na szczęście takie filmy mają oceny bardzo niskie i każda osoba, która chce znaleźć dobry film widzi z góry, że w danym filmie zdecydowanie coś nie gra. Technika gna do przodu co sprzyja efektom specjalnym i różnym wydziwieniom lecz niestety gdzieś z tyłu zostało to co jest najważniejsze.

Ten magiczny klimat horrorów który był w latach 1970-1995

Naturalne zachowania bohaterów w takich filmach to niestety drugi, zaraz po klimacie, problem współczesnych horrorów. Zostaje mieć nadzieję, że jakoś filmów grozy jeszcze się poprawi. Co roku wychodzi kilka tytułów godnych uwagi, każdy zainteresowany je z pewnością odnajduje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here