Laserowe usuwanie blizn, przebarwień, tatuaży i rozstępów - ile dziś trwa leczenie laserowe poszczególnych zmian skórnych?

Przebarwienia, blizny, rozstępy i niechciane tatuaże – nie tylko szpecą skórę, lecz także wpływają negatywnie na naszą samoocenę. Na szczęście dziś możemy bardzo łatwo pozbyć się wszelkich nieestetycznych mankamentów urody, a najlepszym sposobem jest leczenie laserowe. Ile zabiegów potrzeba, aby laserowe usuwanie blizn, przebarwień, tatuaży czy rozstępów przyniosło oczekiwane rezultaty? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, ile czasu zajmuje dziś przywracanie skórze jej zdrowego wyglądu.

Jaki laser do usuwania blizn, przebarwień, tatuaży i rozstępów?

Czas trwania pojedynczej terapii oraz liczba zabiegów niezbędnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu uzależniona jest nie tylko od rodzaju niedoskonałości, lecz także rodzaju lasera, którym będzie wykonywany zabieg. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają w tym przypadku serię zabiegów laserowych najnowocześniejszymi laserami pikosekundowymi PicoSure i Discovery Pico, które zostały stworzone właśnie w celu radzenia sobie z najtrudniejszymi niedoskonałościami – tatuażami, bliznami, rozstępami czy przebarwieniami.

Dzięki dużej mocy działania, a jednocześnie ograniczonemu kontaktowi ze skórą pozwalają na skuteczne usuwanie nawet kolorowych tatuaży, które do tej pory stanowiły ogromny problem dla specjalistów medycyny estetycznej – nie zawsze można je było usunąć w całości, a zabieg powodował często trudny do zniesienia ból i pozostawiał po sobie ślady w postaci blizn. Lasery pikosekundowe zostały też wyposażone w specjalne soczewki frakcyjne, dzięki którym możliwe stało się efektywne usuwanie blizn, rozstępów, a nawet zmarszczek przy minimalnych dolegliwościach bólowych, a także ze skróconym do minimum okresem rekonwalescencji.

Zastosowania w laserach technologia ultrakrótkich impulsów ogranicza efekt cieplny w tkankach, co sprawia, że w większości przypadków nie jest wymagane zastosowanie znieczulenia przed zabiegiem. Wyjątek mogą stanowić pierwsze serie zabiegów usuwania mocno wybarwionych tatuaży oraz usuwanie rozstępów.

Laserowe usuwanie blizn, tatuaży, przebarwień i rozstępów – ile zabiegów potrzeba, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt?

W medycynie estetycznej nie istnieje jeszcze metoda, która pozwalałby na usunięcie tatuażu, przebarwienia, blizny czy rozstępów podczas jednego zabiegu. Zazwyczaj potrzeba serii kilku zabiegów, aby uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt. W przypadku każdej z niedoskonałości, ilość niezbędnych do wykonania zabiegów rozkłada się nieco inaczej.

  • Usuwanie tatuaży w kolorze czarnym, brązowym, niebieskim wymaga przeprowadzenia przynajmniej 5 zabiegów wykonywanych w 4 tygodniowych odstępach. Natomiast przy tatuażach w kolorze żółtym lub zielonym potrzebna może okazać się większa ilość naświetleń.
  • Likwidacja blizn łącznie z przebudową skóry może zająć od 2-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przerwy między zabiegami mogą się różnić w zależności od wskazań.
  • Przy usuwaniu rozstępów potrzeba zazwyczaj 3-5 zabiegów. W tym przypadku laseroterapię kontynuuje się aż do momentu, w którym nastąpi wyraźna poprawa wyglądu skóry.
  • Przebarwienia ustępują zazwyczaj po 2-3 zabiegach wykonywanych w odstępstwach dwutygodniowych. Lekarze przestrzegają jednak, że podczas leczenia niezbędna jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV, a także stosowanie odpowiednich preparatów miejscowych mających na celu hamowanie nadprodukcji barwnika.

Więcej informacji na temat leczenia laserowego przeprowadzanego przy pomocy laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here