Obsługa prawna firm - pomoc prawna na odległość

Niewiele firm w Polsce może pozwolić sobie na zatrudnienie własnych prawników na etat. Większość małych przedsiębiorstw osiąga niewystarczające dochody, lecz dzięki obsłudze prawnej firm może uzyskać pomoc, której potrzebuje. Co więcej, usługi prawne dla przedsiębiorstw mogą być świadczone na odległość.

Pomoc prawna przez telefon i online

Obsługa prawna firm jest świadczona przez kancelarię, która specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie pracy, prawie administracyjnym oraz podatkowym. Prawnicy dobrze orientują się we wszystkich przepisach, jakie mają znaczenie dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, dzięki czemu prawidłowo doradzają w sprawach biznesowych. W ramach obsługi prawnej firm, odpowiedzi na pytania są udzielane nie tylko osobiście podczas wizyty w kancelarii, ale również telefonicznie i przez Internet. Takie rozwiązanie jest ułatwieniem dla większości przedsiębiorstw zatrudniających niewielu pracowników.

Prawnicy udzielają telefonicznie lub mailowo odpowiedzi na różne pytania, a także opiniują przesłane umowy i regulaminy. Dodatkowo w ramach zdalnej obsługi prawnej firm mogą udzielić informacji o zmianach w prawie, a także przyjąć zlecenie na windykację zaległych należności. Jeżeli chce się uzyskać pomoc w zakresie przekształcenia spółki lub sprzedaży firmy, lepiej jest spotkać się z prawnikiem osobiście, by dokładnie omówić wszystkie szczegóły z tym związane.

Co obejmuje obsługa prawna firm?

W ramach obsługi prawnej firm zyskuje się wiele korzyści. Prawnicy wyspecjalizowani w różnych gałęziach prawa mogą reprezentować firmę przed sądem, organami administracji publicznej i różnymi instytucjami, a także pozyskiwać od nich niezbędne dokumenty. Ponadto kancelaria oferująca obsługę prawną firm zajmuje się prowadzeniem spraw pracowniczych i rozwiązywaniem sporów z podwładnymi, reprezentacją klienta przed dłużnikami oraz rejestrowaniem zmian w KRS.

Ze względu na zróżnicowany charakter przedsiębiorstw handlowo-usługowych i produkcyjnych, zakres usług wchodzących w obsługę prawną firm jest elastyczny. Każda firma ustala, jakiej pomocy potrzebuje i jakich działań oczekuje od kancelarii. Możliwe jest korzystanie wyłącznie z opinii i porad, jak i zlecenie pełnej obsługi prawnej w każdym zakresie. Co ważne, koszty usługi są niewysokie bez względu na to, jak szeroki zakres obsługi prawnej wybiera firma.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here