palety plastikowe

Palety plastikowe są używane w wielu firmach. Nie ma w tym nic zaskakującego. Są bardzo mocie, trwałe i często o wiele bardziej praktyczne od klasycznych palet drewnianych. Nie każdy wie, że Palety z tworzywa sztucznego występują w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą na nich znaleźć się – na przykład – plastikowe kosze, trwale połączone z paletą. Do koszy zaś można wrzucać drobne rzeczy i wszystkie razem przechowywać. Bez wątpienia więc plastikowe palety są warte zainteresowania.

Palety plastikowe mogą pękać

Największym ryzykiem w przypadku palet plastikowych jest ich pękanie pod wpływem obciążenia, czy choćby uderzenia częścią wózka widłowego. Takich sytuacji należy unikać, bowiem najczęściej takie palety nie są już do naprawienia. Przy drobnych pęknięciach ich części istnieje szansa na naprawę, taka paleta jednak już nie będzie tak mocna jak nowa. Każdy producent palet plastikowych ma w swojej ofercie palety mocniejsze i słabsze. Jeśli na nich będą transportowane rzeczy lekkie, można zdecydować się na słabsze. Jeśli zaś rzeczy ciężkie, trzeba kupić palety mocniejsze. Nieco droższe ale bardziej trwałe.

Mycie palet plastikowych

Wydawać by się mogło, że palety plastikowe nie są podatne na zabrudzenia. Nie jest tak. Plastik jest porowaty i mogą w niego wnikać różnego rodzaju plamy. Bardzo zabrudzone palety czyści się trudniej niż palety drewniane, nie należy więc dopuszczać do dużego zabrudzenia palet plastikowych. Jeśli nie są zbyt zanieczyszczone, z powodzeniem wystarczy ich umycie wodą pod wysokim ciśnieniem. Taką czynność trzeba wykonywać co kilka tygodni lub częściej, jeśli palety szybciej się brudzą.

Podsumowując

Drewniane palety są praktyczne, w wielu przypadkach jednak warto z nich zrezygnować i postawić na plastikowe. Ładniejsze, mocniejsze. Często wyposażane od razu w kosze i inne elementy ułatwiające składowanie na nich towarów. Oczywiście jest ryzyko, że plastik pęknie, jednak jeśli jednak na palecie nie będzie zbyt dużo towaru i nie zostanie ona zniszczona – na przykład – przez nieostrożnie obchodzenie się z nią, można mieć pewność, że wystarczy na lata. Warto więc zapoznać się z oferta tego typu palet i wybrać takie jakie są nam potrzebne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here