Przemalowywanie mebli

Nudzi Cie wnętrze Twojego mieszkania? Nie masz środków na nowe meble? Nie przejmuj się. Teraz możesz mieć gustowne, nowoczesne mieszkanie. Wystarczą tylko chęci i trochę wolnego czasu, aby samodzielnie zmienić jego wygląd. Poniżej parę wskazówek jak pomalować meble na biało.
Do zmienienia wyglądu Twoich mebli będą potrzebne Ci: przezroczysta folia lub stare gazety, pędzel i wałek do malowania, papier ścierny i biała farba. Zależnie od materiału z jakiego wykonane są Twoje meble należy wybrać rodzaj farby. Najpopularniejszą farbą do mebli, jest farba akrylowa. Jednak jeżeli chcesz odmalować stare meble wybierz farbę kredową. Masz na celu odmalowanie mebli kuchennych lub ogrodowych? Sięgnij po farbę alkaidową, która jest wytrzymała na ścieranie i zmywanie.
Jeżeli masz przygotowane wszystkie potrzebne materiały zacznij od przygotowania się do malowania. Przede wszystkim zabezpiecz powierzchnie wokół której będziesz malować folią lub starymi gazetami. Możesz pominąć ten krok, jednak jest to ważne, ponieważ podczas malowania na pewno trochę farby poleci na podłogę lub przedmioty znajdujące się w pobliżu. Kiedy zabezpieczysz już teren, należy przygotować mebel do malowania. Aby farba ładnie wyglądała powinno się przetrzeć mebel papierem ściernym, w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Po przetarciu z każdej strony papierem ściernym mebla przemyj go mokrą szmatką, aby zebrać drobinki mebla, które powstały po przecieraniu. Twój mebel jest gotowy do malowania. Możesz nakładać farbę prosto z puszki, ale wygodniej jest wlać trochę do miski lub specjalnej kuwety na farbę. Nakładaj farbę wałkiem delikatnymi ruchami z góry na dół, a trudne powierzchnie – np. krawędzie czy ozdobne fragmenty pomaluj mniejszym pędzelkiem. Po pomalowaniu pierwszej warstwy zostaw mebel do wyschnięcia na parę godzin, po czym nałóż następną warstwę. Ilość warstw, które należy nałożyć zależą od jakości Twojej farby.
Powyższe zasady jak pomalować meble na biało powinny pomóc Ci w renowacji Twojego mieszkania. Nie musisz mieć szczególnych umiejętności artystycznych, aby samodzielnie zmienić wnętrze. Niski koszt, czas i trochę wysiłku pozwolą Ci rozkoszować się nowym, przyjemnym wnętrzem.

bezpresji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble dla domu
Następny artykułAntywirus jako konieczność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here