Turcja

Turcja – wycieczki oto zaczynam opowieść. Turcja to bardzo duży kraj, zwłaszcza porównując ze Szwajcarią. A zatem jest wiele miejsc do zwiedzania. Oto teraz przedstawię jak mogłaby wyglądać przykładowa wycieczka.

Wylatujemy do Turcji. (Można jechać autokarem, ale to straszna przeprawa. Trzeba jechać przez Słowację, Węgry, Serbię. A ponadto w Bułgarii (Belgrad) trzeba zatrzymać się na nocleg traznytowy.)

Docieramy w końcu do Turcji i zaczynamy właściwą wycieczkę. Po śniadaniu zwiedzamy Istambuł, dawną stolicę Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie mamy: podziwianie z zewnątrz kościoła (muzeum Hagia Sofia), zwiedzanie najznakomitszych zabytków miasta: Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II oraz tajemnicza cysterna bazylikowa Yerebatan Saray. Dla chętnych oferujemy rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na najciekawsze zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta, a także na zatokę Złotego Rogu. Następnie wizyta na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików). Oczywiście damy Państwu czas wolny na zwiedzanie i zakupy.

Następnego dnia przewidujemy wyjazd w kierunku Pamukkale – Bawełnianego Zamku. Pamukkale jest niepowtarzalną naturalną rzeźbą terenu, nigdzie w Europie i na Świecie nie ma tak dużego miejsca, z tak dużą różnorodnością naturalnie powstałych skał. Pamukkale znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Następnie mamy postów w Kutahyi jest to miejscowość, która w Turcji jest znana przede wszystkim z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu oraz możliwości zrobienia zakupów.

Niezapomnianym przeżyciem jest spacer po jedynych na świecie, śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, utworzonych przez spływającą od tysięcy lat silnie zwapnioną wodę.

Następnie mamy zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego z II wieku p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Czas wolny na wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Tu znajduję się basen z którego korzystała królowa Kleopatra. Uwielbiała tu wypoczywać i relaksować się.

Następnego dnia mamy w planach przejazd nad Morze Egejskie, do Didim, Po drodze mamy również zwiedzanie Efezu – największego i najlepiej zachowanego miasta w rejonie Śródziemnomorskim i jednocześnie najważniejszego zabytku archeologicznego Turcji! Ponadto zobaczą Państwo słynną Drogę Arkadyjską, amfiteatr na ok. 25 000 osób, odrestaurowaną (odnowioną) fasadę biblioteki Celsusa. Następnie jedziemy do Meryemany – miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boża – zwiedzanie sanktuarium. Następnie Kontynuujemy przejazd do Didim, podczas którego po drodze zobaczymy pozostałości po Artemizjonie – miejscu kultu bogini Artemidy, jednym z 7 cudów starożytności!

Dalej oferujemy (planujemy dla Państwa) pobyt wypoczynkowy w Didim, a chętni mogą sobie wykupić wycieczki fakultatywne.

Kolejną atrakcją naszej wycieczki jest Cieśnina Dardanele. Po drodze mamy krótki postój w Pergamonie.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here