Co wiąże się z przeszczepem włosów?

Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest przeszczepienie mieszków włosowych z okolicy dawcze do okolicy bardziej. Zwykle poddają się mu ludzie, którzy są narażeni na przykład na łysienie lub nadmierne wypadanie włosów.

Przeszczep włosów efekty

Na ostateczne efekty czeka się zwykle tyle, ile czekamy na wzrost włosów. Zauważalna różnica pojawia się średnio po trzech lub czterech miesiącach. Najpierw jednak pacjenci czekają na zniknięcie opuchlizny po zabiegu. Przeszczep włosów efekty z pewnością podniosą komfort życia pacjenta, który nie będzie dłużej musiał borykać się z problemem.

Przeszczep włosów – co warto wiedzieć oraz przeszczep włosów przed i po

Cena przeszczepu włosów zależy od kilku czynników takich jak: prestiż kliniki, wielkość obszaru przeszczepienia, metody zabiegu. Ceny zaczynają się już od 3-4 tysięcy złotych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, toteż nie jest bolesny. Często pojawia się pytanie, czy w miejscach, z których pobiera się mieszki, włosy odrosną – niestety nie, ponieważ podczas pobierania materiału do przeszczepu, przenosi się całe brodawki włosa, zatem nie ma możliwości, by włos odrósł w tym samym miejscu. Dlatego też do zabiegu pobiera się włosy z miejsc mniej widocznych i nie wykorzystuje się włosów zlokalizowanych blisko siebie, tylko w takich odległościach, by nie można było zaobserwować przerzedzenia. Każdy włos przeszczepiany jest pojedynczo, więc zabieg taki trwa kilka godzin. Warto wiedzieć, że na przykład przeszczep włosów nie może zostać wykonany w przypadku łysienia plackowatego, ponieważ jest ono chorobą autoimmunologiczną – oznacza to, że organizm sam działa na swoją niekorzyść i uszkadza mieszki włosowe. Przeszczepienie nowych mieszków nie byłoby rozwiązaniem tego problemu, ponieważ jeśli choroba jest aktywna, spowoduje, iż przeszczep zostanie odrzucony i włosy i tak nie urosną w pożądanym przez pacjenta miejscu. Przeszczep włosów przed i po – zmiana jest zauważalna maksymalnie w ciągu 4 miesięcy od wykonania zabiegu.

Przeszczep włosów FUE

Przeszczep włosów FUE, czyli follicular units extraction polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszkowych przy pozostawieniu niewidocznych dla gołego oka blizenek znajdujących się w okolicy dawczej. Dzięki tej metodzie można przeszczepić wszystkie struktury włosa, również komórki macierzyste odpowiadające za wzrost. Zazwyczaj metoda ta wykonywana jest u młodych pacjentów. Często przez zabiegiem ocenia się gęstość włosów pacjenta. Lekarz również zarysowuje – aby potem dane te włączyć do dokumentacji medycznej – okolicę dawczą i biorczą. Okolica dawcza po zabiegu goi się średnio 1-2 tygodnie, więc pacjent stosunkowo szybko może powrócić do całkowitej sprawności. Na całkowite efekty przeszczepu zwykle musi poczekać 3-4 miesiące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here