Współczesność

Jakoś tak się porobiło, że na przełomie kilkudziesięciu lat świat, życie ludzi zmieniło się po prostu diametralnie. Ogólnie rzecz ujmując, jest dużo lepiej niż kiedyś. Pod względem techniki poszliśmy bardzo do przodu i rozwinęliśmy się na tyle, że ułatwienia jakie w dzisiejszych czasach są na każdym praktycznie kroku, co do sposobu funkcjonowania w rzeczywistości, dają nam bardzo duże pole do popisu.
Właściwie, to nie sposób wymienić wszystkich elementów, które powodują, że żyje nam się łatwiej. Jest tego całe mnóstwo, na każdym dosłownie kroku znajdujemy ślady nowoczesności. Sprzęt agd, wszelkie sprzęty elektroniczne, sportowe, medyczne, budowlane, zabawki, samochody, pociągi, autobusy, statki, promy, samoloty….można by wymieniać bez końca te wszystkie dzisiejsze cuda techniki.
Człowiekowi dzięki temu żyje się łatwiej. Nie ma co polemizować. Człowiek ma życie pełne udogodnień, dzięki technice zyskał luksus. Jednak wszystko ma swoje dwie strony medalu. Ten sam człowiek, również dzięki tej samej technice zaczyna być bardzo leniwy, co odbija się w dużej mierze na jego zdrowiu. Zaczyna również zapominać niektórych podstawowych czynności, jakie jeszcze bez problemu wykonywał kilka lat temu. Jako przykład można podać, że człowiek zapomina czy nawet nie wie jak zaadresować list. Jest to nie tyle śmieszne, co przykre.
W dzisiejszych czasach działa poczta elektroniczna, działa sms, telefon, który jest wiecznie w zasięgu ręki czy jakiś inny komunikator internetowy, dzięki któremu komunikujemy się ze sobą. Jednak XXI wiek jest czasem, gdzie potrzeba wysłania listu jest również na porządku dziennym. Nadal bardzo dużo korespondencji dostarczane jest za pomocą poczty czy wszelkich firm kurierskich. Są to jednak zazwyczaj pisma urzędowe, rachunki, ponaglenia, broszury, reklamy czy pisma z banku. W dzisiejszych czasach niekoniecznie piszemy do siebie listy, czasem jeszcze zdarzają się pocztówki. Jednak jak zaadresować list powinien wiedzieć każdy człowiek. Nie ma żadnej filozofii co do sposobu wpisania odbiorcy, nadawcy, przyklejeniu znaczka i wrzuceniu do skrzynki. Tej na poczcie oczywiście, nie mailowej…

www.prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here