Jakie zalety mają wycieczki do Grecji?

Czy warto zdecydować się na różnego rodzaju wycieczki do Grecji? Do największych plusów tego kraju należy koniecznie zaliczyć doskonałą kuchnię, zachwycające plaże, słońce świecące przez większość roku, a także legendarne zabytki. Turystów przekonują również znacznie niższe ceny w porównaniu do innych krajów leżących nad basenem Morza Śródziemnego. Dlaczego warto zdecydować się na wakacje w Grecji?

Malownicze krajobrazy

Grecja jest jednym z bardziej malowniczych krajów w Europie. Można tutaj dostrzec nie tylko lazurowe wody i zielone wzgórza, ale również niezwykle urokliwe miasteczka. Praktycznie każdy region w tym kraju posiada swoją specyfikę. Saloniki oraz Ateny będą zachwycały turystów zabytkami, Sporady – bujną roślinnością, a Cyklady – architekturą. Bez względu na wybrane miejsce, każda, nawet najbardziej wybredna osoba będzie wstanie znaleźć idealną miejscówkę pod swoje potrzeby. Grecja jest przede wszystkim świetnym kierunkiem dla ludzi uwielbiających fotografować.

Każda pora roku jest idealna na pobyt

Grecja jak wiadomo słynie przede wszystkim z gorącego lata, jednak turyści będą mieli możliwość zobaczyć niesamowitą liczbę atrakcji również poza sezonem. Jesień będzie świetną porą roku dla osób, które mają w planach wyruszyć w rejs po Cykladach czy podróż do Aten. Temperatury nadal będą wysokie. Zimą można z kolei wybrać się do ośrodków narciarskich, które zlokalizowane są 2,5 h jazdy samochodem od stolicy kraju. Celem powinna być miejscowość Kalavryta.

Wiosną, gdy w Grecji praktycznie wszystko będzie zieleniało i kwitnęło rekomendowane jest wybranie się w północne rejony lub zwiedzenie Wysp Jońskich.

Świetne miejsce, dla osób uwielbiających aktywny wypoczynek

Każda osoba, która jest miłośnikiem aktywnego wypoczynku znajdzie w Grecji coś dla siebie. Można zdecydować się na wspinaczkę, trekking, sporty wodne czy jazdę konną. Warto wiedzieć, że doskonałym miejscem do pieszych wycieczek będą Cyklady, a w szczególności Santorini, Milos czy wyspy Naksos. W rejonach tych występują świetnie rozwinięte szlaki turystyczne.

Mnóstwo zabytków kryjących niesamowite historie

Nie wszyscy mają świadomość, że Akropol stanowi nie tylko wykładnię cywilizacji, ale również religii i mitów starożytnej Grecji. Jest to miejsce, które koniecznie należy odwiedzić będąc w tym kraju. Kolejnym punktem wartym uwagi jest stanowisko archeologiczne w Delfach. W tym miejscu zarówno przemawiała wyrocznia Apollina, ale również mieściło się Omfalós, tzw. pępek ówczesnego świata.

SYmpatyczni oraz bardzo gościnni mieszkańcy

Warto wiedzieć, że grecy należą do najbardziej otwartych oraz gościnnych narodów świata. Przyjezdnych, turystów traktują z ogromną życzliwością. Praktycznie zawsze znajdzie się osoba, która nie tylko pokaże drogę, ale również poświęci cenny czas w celu opowiedzenia o danym miejscu. Z kolei mieszkańcy Hellady, gdy zorientują się, że turyści są bardzo otwarci na ich kuchnię i kulturę, z największą przyjemnością zapraszają do swojego grona. Mogą np. zaproponować nowo poznanej osobie wspólne wyjście na obiad albo na kawę.

weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie na wakacje w maju?
Następny artykułLuksusowe wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here