Zestaw do nurkowania

Do komfortowego i bezpiecznego nurkowania potrzebna jest porządna maska, rurka, pianka i płetwy. Osoby, które chcą dłużej przebywać pod wodą powinny rozejrzeć się również za dodatkową butlą z tlenem. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że podstawowy sprzęt do nurkowania to nie jedyne akcesoria w które może wyposażyć się nurek. W dzisiejszych czasach do dyspozycji jest bardzo wiele gadżetów, które pozwalają nurkować dłużej i zwiedzać wcześniej nieodkryte zakamarki głębin.

Jakie akcesoria do nurkowania warto kupić?

Osoby, które chcą zejść niżej pod wodę powinny jak najszybciej kupić balasty. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych ciężarkach, które zazwyczaj przyczepiane są bezpośrednio do pasa.

W ostatnim czasie bardzo mocno rozwinęła się również elektronika. Dobry zestaw do nurkowania bardzo często zawiera automaty oddechowe, które automatycznie zmieniają ciśnienie mieszanki w butli. W dużej mierze to właśnie dzięki temu elementowi można liczyć na idealne ciśnienia na konkretnych głębinach.

Każdy nurek powinien wyposażyć się również w głębokościomierz, który jak sama nazwa wskazuje dostarcza cennych informacji na temat głębokości. Nowością na rynku są komputery nurkowe, które mierzą czas nurkowania i dostarczają wiele innych przydatnych danych.

Co może przydać się pod wodą?

Profesjonalny zestaw do nurkowania powinien zawierać również latarkę. To właśnie dzięki niej bez problemu będzie można nurkować nawet w bardzo ciemnych głębinach. Doświadczeni nurkowanie bardzo często inwestują również w specjalne kamizelki wypornościowe z balastowymi kieszeniami odrzucanymi.

Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to pod wodą przydać może się również nóż albo inne tnące narzędzie. Przy niektórych zadaniach przydać mogą się także notesy i tabliczki nurkowe. Wielu producentów ma w swoje ofercie sprzedażowej nowoczesne kompasy, które bez problemu działają pod wodą.

Zakup całego zestawu do nurkowania na jeden raz niestety jest dość trudny. Poszczególne akcesoria warto dokupować wraz z nabytym doświadczeniem. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto przetestować akcesoria nurkowe, które zamierzamy kupić. Dobrym pomysłem jest wypożyczenie gotowego zestawu do nurkowania i sprawdzenie go pod wodą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here