Pianka neoprenowa

0
516

Pianki neoprenowe od wielu lat stosowane są do produkcji skafandrów do nurkowania oraz innych sportów wodnych. Mają one wspaniałe właściwości. Przede wszystkim zapewniają doskonałą izolację termiczną ciała. Oczywiście to nie koniec ich zalet.

Pianka neoprenowa do nurkowania

Pianka neoprenowa zabezpiecza też przed rozcięciami. Dlatego jest bardzo przydatna zwłaszcza w czasie nurkowania w rafie koralowej, gdzie o rozcięcia i zadrapania nie jest trudno.

Obecnie jest bardzo dużo typów pianek do nurkowania. Stosowane są różne podziały. Możliwe jest rozróżnianie pianki ze względu na działanie, jej materiał oraz budowę. Skafandry do nurkowania powinny zapewniać ochronę nurka przed wodą oraz niską temperaturą.

Podział pianek do nurkowania

Pianki do nurkowania można podzielić ze względu na materiał. Dostępne są neoprenowe typu single lined. Pianka tego typu w środku wyłożona jest jerseyem bądź nylonem. Są o wiele cieplejsze od double lined. Niestety trudniej się je zakłada oraz zdejmuje. Co więcej, łatwiej będzie uszkodzić skafander.

Na rynku dostępne są pianki neoprenowe do nurkowania typu double lined. Zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz mają jersey bądź nylon. Taka opcja pozwala na wygodniejsze ubieranie oraz większą trwałość skafandra. Pianka tego typu nieco gorzej izoluje nurka od działania niskiej temperatury wody.

Dobra pianka do nurkowania – jaka jest najlepsza?

Na rynku dostępne są pianki do nurkowania półsuche, które mocno ograniczają wymianę wody między ciałem a skafandrem, o czym mało kto wie. Tego typu kombinezony mają dodatkowo podklejone szwy, doszczelnione zamki, a ponadto zrobione są z dość grubej warstwy neoprenu. Taki typ pianek idealnie nadaje się idealnie do nurkowania w zimniejszych wodach, gdyż świetnie izoluje termicznie od zimnego środowiska wodnego.

Na rynku dostępne są też pianki mokre. Warto wiedzieć o tym, że zdecydowana większość pianek neoprenowych zaliczana jest właśnie do tej grupy. Dostępne są też pianki długie. Mowa tutaj o skafandrach z długimi nogawkami oraz rękawami. Okazuje się, że najlepsza pianka do nurkowania w polskich wodach to właśnie długa. Jest tak, ponieważ zakrywa ona dużą powierzchnię ciała, a dodatkowo dobrze izoluje termicznie.

Pianka neoprenowe znajdziesz w ofercie divezone.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here