kołdry 160x200

Chociaż kiedyś najpopularniejszym rozwiązaniem były kołdry z naturalnym wypełnieniem, na przykład z pierza lub puchu, dziś możliwości jest o wiele więcej. To dlatego wybór odpowiedniej kołdry może być trudniejszym zadaniem, niż się wydaje. Czym się kierować podczas takich zakupów?

Odpowiedni rozmiar kołdry

Po pierwsze trzeba wybrać odpowiedni rozmiar kołdry, która musi być dopasowana do naszego łóżka. Najbardziej uniwersalne będą kołdry 160×200 cm, chociaż w sklepach można znaleźć również wiele modeli 140×200 cm, 180×200 cm i 200×200 cm. Ważne jest to, aby kołdra pasowała do łóżka i spełniała nasze oczekiwania. Jeżeli sypialnię dzielimy z drugą połówką, wówczas warto wybierać kołdry 160×200 cm lub większe, gdyż tylko takie dadzą nam odpowiedni komfort podczas snu.

Z jakim wypełnieniem?

Kolejna ważna sprawa to rodzaju wypełnienia kołdry. Wśród kołder tradycyjnych możemy wybierać modele z pierza lub puchu. One mają bardzo dobre właściwości, zapewniają odpowiedni komfort podczas snu, jednak nie są polecane alergikom. Jeżeli cierpimy z powodu alergii, lepszym wyborem będzie kołdra 160×200 cm z wypełnieniem syntetycznym, na przykład z włókna poliestrowego, granulatu silikonowego lub włókna silikonowego. Ciekawym rozwiązaniem są także kołdry wełniane, jedwabne albo bambusowe, przy czym trzeba dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Czym się kierować podczas zakupu kołdry?

Kołdra to dość ważny element w sypialni, powinna zapewniać nam komfort cieplny, jednocześnie nie może być zbyt gruba, abyśmy się nie przegrzali. To dlatego istotne jest to, żeby kołdrę dopasować do pory roku oraz swoich indywidualnych potrzeb. Obecnie zdecydowanie największy wybór kołder znajdziemy w sieci, na przykład w sklepach internetowych albo na aukcjach. Dzięki temu będziemy mogli nieco zaoszczędzić, co więcej wybór produktów na pewno będzie większy. Dobrej jakości, ciepła, wygodna kołdra to podstawa w każdej sypialni, dlatego nie warto na niej przesadnie oszczędzać. Inwestując w odpowiednią kołdrę, wygodą poduszę oraz ergonomiczny materac, z pewnością będziemy spać lepiej, co z kolei pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Trzeba pamiętać o zachowaniu higieny snu, dzięki temu będziemy cieszyć się lepszym zdrowiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here