co warto zobaczyć w paryżu
fot. Pexels.com

Paryż – miasto miłości, sztuki i wybornych wypieków. Dla wielu również miasto marzeń. Jeśli planujemy podróż do malowniczej stolicy Francji, warto dobrze zaplanować wycieczkę, aby nie pominąć najważniejszych paryskich atrakcji.

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/paryz-co-trzeba-zobaczyc/

Nieoczywisty Paryż

Wieża Eiffla, Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym czy Notre Dame to najbardziej popularne punkty do zwiedzania przez turystów. Są jednak w Paryżu miejsca, które nie są tak oczywiste, a które zdecydowanie warto odwiedzić.

Paryskie muzea

Luwr to najbardziej znane i jednocześnie największe muzeum na świecie, w którym znajduje się około 7500 obrazów. To właśnie tutaj można podziwiać jedne z najbardziej popularnych dzieł sztuki takich jak Mona Lisa, Nike z Samotraki czy Wenus z Milo. Są jednak w Paryżu muzea i galerie, które również warto zobaczyć. Jednym z takich miejsc je Musée Rodin. Okazała rezydencja z XVIII wieku kryje w sobie aż kilka tysięcy rzeźb i rysunków autorstwa znakomitego paryskiego artysty Auguste’a Rodina. Muzeum warto odwiedzić nie tylko dla pięknych dzieł sztuki, ale również samego miejsca, które tworzą ogrody różane, fontanna i klimatyczna kawiarnia. Wielbiciele sztuki powinni także zwiedzić Musée d’Orsay, w którym rezydują największe dzieła znanych impresjonistów takich jak: Monet, Van Gogh czy Degas. Muzeum jest także wyjątkowe ze względu na budynek, w którym się ono znajduje, czyli zabytkowy dworzec z wysokim sufitem.

Paryskie kościoły

Na terenie Paryża znajduje się wiele pięknych kościołów, jednak na szczególne wyróżnienie, tuż obok słynnego barokowego Notre Dame, zasługuje bazylika Sacré-Cœur. Jest wyjątkowa nie tylko przez charakterystyczną białą elewację i imponujące gabaryty, ale również przez miejsce, w którym się ona znajduje. Kościół leży na samym szczycie wzgórza Montmartre. Z szerokich schodów pod bazyliką rozpościera się przepiękny widok na francuską stolicę, który zapiera dech w piersiach. 

Zobacz także: http://www.kissfm.pl/premiera-sportowego-audi-rs3/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here