rekonstrukcja włosów

Ozdobą każdej kobiety niewątpliwie są włosy. Nic więc dziwnego, że kiedy stają się suche i zniszczone a do tego zaczynają wypadać, wpadamy w panikę lub po prostu stwierdzamy, że pewno i tak nic się z tym nie da zrobić. Są jednak zabiegi, które pomogą nam nawet w tak ekstremalnych sytuacjach.

Kiedy włosy ulegają zniszczeniu?

Pierwsze czynniki, jakie nasuwają nam się na myśl, to nieodpowiednia pielęgnacja czy częste poddawanie kosmyków zabiegom fryzjerskim. Najgorszy wpływ na kondycję włosa ma suszenie i prostowanie w zbyt wysokiej temperaturze oraz nieodpowiednia koloryzacja i rozjaśnianie. To właśnie przez te czynniki, nasze włosy zamiast prezentować się lepiej, często zmieniają się w wysuszony kołtun, który ciężko samodzielnie okiełznać.

Zniszczenie naszych kosmyków może nastąpić jednak w wielu innych sytuacjach. Jedną z nich jest nieodpowiednia dieta oraz wypijanie zbyt małej ilości wody w ciągu dnia. Niedobór witamin i minerałów znacznie pogarsza kondycję nie tylko ciała, ale także włosa, przez co możemy mieć wrażenie, że mimo odpowiedniej pielęgnacji zewnętrznej, nic się nie zmienia a nasza głowa wygląda wręcz gorzej.

Kolejne czynniki niszczące to szkodliwe warunki atmosferyczne, takie jak mróz, wiatr czy nadmierne promieniowanie UV. Będąc przy pogodzie nie sposób nie wspomnieć o swetrach, które zakładamy zimą. Tak! Włosy, które się o nie ocierają również mogą szybciej ulegać zniszczeniu. W każdym z tych przypadków można jednak sobie poradzić przy pomocy prostego zabiegu, jakim jest rekonstrukcja włosa.

Na czym polega zrekonstruowanie włosów?

Zabieg ten polega na zaaplikowaniu we włosy takich substancji, które wnikając w ich strukturę „wyłapują” ubytki i je uzupełniają. W ten sposób możemy zlikwidować zniszczenia w łodydze włosa. Zabieg ten jest polecany dla każdego rodzaju włosów. Spektakularne efekty będą jednak widoczne na włosach cienkich, oklapłych i pozbawionych połysku. Podczas rekonstrukcji zostaną im dostarczone takie substancje odżywcze jak keratyna, kwas hialuronowy, proteiny czy olejki roślinne, dzięki którym kosmyki staną się nie tylko mocniejsze, ale również bardziej lśniące, optycznie grubsze i sprężyste. Ponadto, po takim zabiegu są one o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne dzięki nadaniu właściwego płaszcza hydrolipidowego na ich powierzchni.

Rekonstrukcja włosa to zabieg, którego efekty są zauważalne do kilkunastu tygodni. Zaleca się, aby po upływie 3-6 miesięcy wykonywać zabieg przypominający, dzięki czemu kosmyki pozostaną w dobrej kondycji na dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here