Emotki na fb

Facebook zagarnął ogromną część naszego czasu nie tylko przeznaczonego na odpoczynek, ale i na komunikację z innymi ludźmi. Większość z nas już zaraz po przebudzeniu sięga po swojego smartfona i sprawdza co wydarzyło się w gronie ich znajomych, podczas gdy oni błogo spali. Odpisujemy wtedy też na wszystkie zaległe wiadomości, tak samo sprawa się ma wieczorami. Przed pójściem spać naszym punktem obowiązkowym jest sprawdzenie nowości na fb i odpisanie na wiadomości w messengerze. W ciągu dnia chęć sprawdzenia tego co dzieje się w wirtualnym świecie wcale nie ustaje. Wielu z nas dotyka wręcz nerwica natręctw, polegająca na natarczywym i nerwowym sprawdzaniu co parę sekund, czy aby na pewno nie otrzymaliśmy przed chwilą wiadomości. Niektórzy posiadacze smartfonów zmagają się wręcz z tzw. chorobą fantomową. Objawia się ona odczuwaniem wibracji (takiej, która zwiastuje nadejście nowej wiadomości) w momencie, gdy żadna nowa wiadomość nie dociera na nasz telefon.
Portale społecznościowe takie jak Facebook mają niewątpliwie wiele zalet, którymi to skradły nasze serca. Umożliwiają dzielenie się naszymi smutkami i radościami jednocześnie z całym gronem naszych znajomych. Pomagają odnajdywać nam zapomnianych znajomych sprzed lat, odkrywać wspólne pasje, czy po prostu komunikować się z innymi ludźmi, nie zważając na granice miejsca i czasu. Niewątpliwym atutem jest też możliwość tworzenia grup, które stały się niezastąpionym miejscem wymiany informacji i proszenia o rady, nie tylko dla grup studenckich czy uczniowskich, ale także innych społeczności. Dziś możemy odnaleźć na fb grupy zrzeszające sprzedawców dzielących się swoimi doświadczeniami w pracy z trudnymi klientami, mieszkańców miast, którzy dzielą się newsami z życia miasta i pomagają sobie nawzajem w trudnościach dnia codziennego.
Jednym z miłych uzupełnień komunikacji na portalach społecznościowych i aplikacjach do komunikowania się jest możliwość wyrażania swoich uczuć i myśli nie tylko słowami, ale także poprzez emotki. Wymieniając wiadomości z kimś oddalonym od nas, kto nie widzi naszej mimiki, nie słyszy naszego tonu głosu, a widzi jedynie tekst jaki byliśmy w stanie do niego wyskrobać, może dojść do wielu nieporozumień. Trudno jest bowiem ubrać niektóre rzeczy w słowa. Jednak za pomocą tych niewielkich buziek możemy oddać znacznie łatwiej to co czujemy. Jak zrobić emotki na fb? Jest to niezwykle łatwe. Często wystarczy po prostu użyć intuicyjnych znaków jak średnik i nawias okrągły, a fb sam przekonwertuje je w odpowiednią emotę. Możemy skorzystać też z gotowych emotek udostępnianych przez fb, w tym celu należy po prostu wejść w odpowiednią zakładkę i wybrać interesującą nas emotkę. Jeśli aplikacja nie udostępnia emotki, której chcielibyśmy użyć, możemy zawsze awaryjnie skorzystać z jednej z baz emot, skopiować wybraną emotkę i wkleić ją na fb.

anianotuje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here