Fryzury na krótkie włosy

Krótkie włosy mogą być super sexy! Wystarczy po prostu dobrać odpowiednie cięcie, a z całą pewnością całość będzie prezentować się bardzo lekko i twarzowo. Warto szukać inspiracji w katalogach modowych oraz na stronach internetowych, gdzie bardzo często natknąć można się na super modne zastosowania i cięcia. Warto też poradzić się swojego zaufanego fryzjera, który na pewno pomoże w doborze odpowiedniego uczesania.

Jakie fryzury na krótkie włosy damskie warto wybrać akurat w tym sezonie i jak dobrać je do swojego typu twarzy oraz urody?

Jeśli posiadasz idealnie owalną twarz, z całą pewnością warto postawić na fryzurę z grzywką. Nie musi być to koniecznie, a nawet lepiej, aby nie była to bardzo ciężka grzywka opadająca na całe czoło. Zdecydowanie lepiej postawić na grzywkę przerzedzoną, lub taką, która lekko opada na bok i przykrywa jedynie część czoła.
Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, najlepiej nie odsłaniać uszu oraz skroni. Sprawdzą się fryzury, które sprawiają, że włosy wydają się grubsze oraz gęściejsze. Warto pamiętać też o tym, że złym pomysłem jest skracanie i tak okrągłej twarzy dodatkową grzywką. Lepiej postawić w tej kwestii na całkowity minimalizm.
Jak natomiast sprawa się ma u posiadaczek kwadratowej twarzy? Tutaj zdecydowanie można, a nawet trzeba postawić na grzywkę! Idealna będzie ta na bok, ale także bardzo gustowną fryzurą będzie klasyczny bob. Takie rozwiązanie pasuje każdej kobiecie niezależnie od wieku, a więc warto spróbować tego także w swoim przypadku!

Jak dowiedzieć się, czy krótkie włosy na pewno są akurat dla ciebie?

Zmiany fryzury zazwyczaj są jak najbardziej na plus. W końcu każda zmiana to powiew nowości, który bardzo często jest mile widziany. Oczywiście możesz wykonać sobie test i sprawdzić odległość od brody do płatka ucha. U osób ze zbyt dużą odległością, nie do końca sprawdzą się krótkie fryzury i w takim przypadku lepiej postawić na włosy średniej długości.
Warto pamiętać też o tym, że krótkie fryzury mogą dodać lat, dlatego warto zastanowić się nad ścięciem włosów w bardzo młodym wieku, choć oczywiście jak wiadomo, niektórym dziewczynom właśnie o taki efekt chodzi.
Wszystko jednak może zmienić się z wiekiem, ponieważ u starszych kobiet na przykład krótkie fryzury wypadają zdecydowanie lepiej i warto przemyśleć je w odpowiednim już wieku.
Dojrzałe wiekowo kobiety najczęściej stawiają na krótkie lub półdługie włosy, które u kobiet w średnim wieku zdecydowanie sprawdzają się najlepiej i nie chodzi tutaj jedynie o prostotę w ich układaniu i codziennej pielęgnacji, która jest zdecydowanie szybsza i łatwiejsza w przypadku włosów ściętych na krótko. Te pierwsze, czyli cięcia na przykład do linii brody, odejmują lat i odsłaniają twarz, dzięki czemu znacząco podkreślają jej naturalną linię oraz rysy, dzięki czemu uroda wysuwa się tutaj na pierwszy plan. Długie włosy mogą sprawić, że zwłaszcza drobna twarz przestanie być charakterystyczna i w pierwszej kolejności zwracać na siebie uwagę napotykanych w ciągu dnia osób.

alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here