jak całować

Pierwsza randka zawsze jest dla nas niesamowitym przeżyciem. Chcemy, by była ona wprost idealna, jednakże nie jesteśmy w stanie wszystkiego zaplanować i nie możemy oczekiwać, że spotkanie to przebiegnie w wyjątkowo miłej atmosferze. Zdarzyć się może wszystko. Jeśli nie wiemy, jak całować chłopaka, prawdopodobnie najbardziej obawiamy się ewentualnego pocałunku. Boimy się, że całkowicie ośmieszymy się przed podobającym nam się facetem, narobimy sobie wstydu i staniemy się pośmiewiskiem całej szkoły. Chłopacy lubią w końcu rozmawiać ze sobą o dziewczynach i plotkują równie chętnie co same dziewczyny, dlatego też nasz nieudany pocałunek może wywołać wśród naszych znajomych niemałą sensację. Jeśli jednak właściwie się do niego przygotujemy, nie sprawi nam on żadnych trudności, a okaże się niesamowicie przyjemnym doznaniem. Naukę całowania czas zacząć! Im wcześniej ją rozpoczniemy, tym szybciej zostaniemy mistrzyniami pocałunków.

Jak podejść na luzie do całowania?

jak całowaćBardzo często do tego typu spraw miłosnych podchodzimy niestety zbyt poważnie. Oczekujemy od siebie perfekcji i liczymy na to, że już nasz pierwszy pocałunek będzie przypominać sceny widywane dotychczas wyłącznie romantycznych filmach. Uwielbiamy się im przyglądać! Z wypiekami na twarzach oglądamy przygody dwójki bohaterów, których losy nagle zaczynają się ze sobą łączyć i prowadzą ich na ścieżkę pełną radości i miłości. Każdy romans czy komedia romantyczna kończy się zachwycającym pocałunkiem, o którym marzymy po nocach i do którego często wracamy później w swoich wspomnieniach, wyobrażając sobie siebie w roli bohaterki filmu.

Życie nie jest jednak bajką i pierwszy pocałunek rzadko kiedy kończy się fanfarami. Nie oczekujmy od siebie zbyt wiele i nie miejmy też zbyt wysokich wymagań wobec swojego partnera, zwłaszcza jeśli on również nie jest doświadczony w tych sprawach. Pozwólmy, aby wszystko działo się w sposób zupełnie naturalny i nie przyspieszajmy biegu wydarzeń. Nasze pierwsze randki wcale nie muszą zakończyć się miłosnym uniesieniem. Jeśli póki co czujemy, że nie jesteśmy gotowe na prawdziwy francuski pocałunek, po prostu się na niego nie zgadzajmy – nasz ukochany powinien to zrozumieć.

Jak się przygotować do całowania?

Co jednak mamy zrobić, jeśli chcemy mieć ten pierwszy raz za sobą, a nie wiemy kompletnie, jak się do tego zabrać? W internecie znajdziemy mnóstwo poradników dotyczących tego, jak się całować, ale wszystkie opowiadają głównie o samej czynności całowania, a nie o tym, jak do takiej sytuacji doprowadzić. Zadbajmy więc o odpowiednią atmosferę. Możemy same zaprosić wybranka swojego serca na randkę, pozytywnie go tym zaskakując.

Zabierzmy go do romantycznego i spokojnego miejsca, udajmy się z nim na długi spacer po parku i przy okazji zajdźmy do przydrożnej kawiarenki lub restauracji, aby najpierw porozmawiać i zbliżyć się do swojego ukochanego. Gdy tak będziemy chodzić z nim po mieście i staniemy z nim twarzą w twarz, same poczujemy, że jest to ten idealny moment na nasz pierwszy pocałunek. A jak całować, aby nie wyjść na osobę kompletnie niedoświadczoną w tych sprawach? Istnieje szereg praktycznych porad, z których podczas takiej chwili możemy skorzystać. Zróbmy to, a nasz stres na pewno będzie mniejszy, a sam pocałunek udany.

Jak całować?

jak całowaćDelikatnie przybliżmy swoją twarz do głowy swojego partnera. Spójrzmy mu prosto w oczy i zalotnie się uśmiechnijmy. Zacznijmy coraz bardziej przybliżać do niego swoją głowę, patrząc na jego reakcję. Jeżeli chłopak się od nas zdecydowanie odsuwa, oznacza to, że nie ma on ochoty na pocałunek i nie powinniśmy go kontynuować – jeśli jednak wyraźnie powtarza nasze ruchy, możemy spróbować zamknąć oczy i jeszcze bardziej się do niego przysunąć. Dajmy się ponieść tej chwili i pozwólmy na to, by wszystko działo się w sposób jak najbardziej naturalny.

Przymknijmy swoje oczy, a najlepiej całkowicie je zamknijmy i początkowo złóżmy krótki pocałunek na ustach swojego partnera. Poczekajmy na jego reakcję. Jeśli odwzajemni on nasz ruch, możemy delikatnie wysunąć swój język i przejechać nim po jego ustach. Teraz wszystko zależy od chłopaka. Jeżeli rzeczywiście mu się podobamy, najprawdopodobniej odwzajemni on nasz pocałunek – nasze języki nareszcie się spotkają i przeżyjemy swoją pierwszą miłosną chwilę. Cieszmy się nią jak najdłużej i powoli odkrywajmy ciało swojego partnera. Na dalsze etapy miłosnych przeżyć przyjdzie jeszcze czas.

Podsumowanie

Nie da się jasno wytłumaczyć tego, jak całować chłopaka. Wszystkiego musimy nauczyć się z biegiem czasu i na pewno uda nam się to zrobić, jeśli tylko nie będziemy się niepotrzebnie przyspieszać. Nie martwmy się przesadnie, nawet jeśli nasz pierwszy pocałunek okaże się całkowitą katastrofą. Brak doświadczenia nie powinien być powodem do wstydu, a praktyka czyni przecież mistrza!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here