Strój zawsze powinien być dostosowany do okazji. Dzięki temu okażemy szacunek do innych osób. Warto poznać podstawowe zasady, których powinniśmy przestrzegać. W zależności od okoliczności mogą znacznie się różnić. Warto wiedzieć jak się ubrać do teatru.

Jak się ubrać do teatru?

Jak się ubrać do teatruOkreślając konkretny charakter stylizacji warto również poznać specyfikę konkretnego miejsca. Od tego może wiele zależeć. Nieco mniej elegancko możemy wyglądać na przeglądach różnych grup akademickich. Przedstawienia studentów zazwyczaj charakteryzują się luźniejszą atmosferą. W takim przypadku wystarczy klasyczna sukienka lub koszula. Warto jednak zadbać o ogólną estetykę. Przy standardowych sztukach teatralnych wystawianych w ramach repertuaru powinniśmy bardziej zatroszczyć się o wygląd. Garnitury i marynarki nie będą wtedy przesadą. Jednak w każdym przypadku powinniśmy zadbać, aby prezentować się schludnie, Niezbędne jest dopracowanie wszystkich detali. Poszczególne rzeczy muszą być dokładnie wyprasowane. Powinniśmy sięgać po ciuchy, które dobrze na nas leżą. Zbyt małe lub za duże elementy garderoby mogłyby psuć cały efekt stylizacji.

Wygląda to zazwyczaj dość niekorzystnie i deformuje całą sylwetkę. Wzięcie pod uwagę typu figury również jest dobrym pomysłem. Według tego będziemy dobierać poszczególne kroje. Warto skupić się na odpowiednim podkreśleniu ciała. Możemy zrobić to w bardzo subtelny i wyważony sposób. Wpłynie to pozytywnie na ogólny wizerunek. Szczególnie łatwo jest wyrównywać proporcje sylwetki. Sprawdzają się w tej roli klasyczne marynarki. Są zwężane w talii, co pozwala na optyczne wyszczuplenie i zaakcentowanie tego obszaru. Równocześnie rozszerzają się ku dołowi. W połączeniu z dobrze zarysowanymi ramionami da nam to zachwycający efekt, Warto zadbać, aby poszczególne obszary wyrównały się pod względem szerokości. Wszelkie dysproporcje mogą wyglądać dość niekorzystnie.

W jaki sposób dobrać marynarkę do spodni?

Marynarki możemy łączyć z różnymi rodzajami spodni. Sprawdzą się tu klasyczne, jednolite rurki. Jednak równie dobrze możemy postawić na nieco bardziej elegancki fasony. Istotne jest jedynie, aby zachować spójną kolorystykę. Z tego powodu najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest czerń. Innym wyjściem jest założenie spódnicy. Przy jej pomocy możemy dodatkowo wyszczuplić i wydłużyć nogi. Jednak należy uważać na długość. W przypadku eleganckich wyjść nie powinna odsłaniać zbyt dużo. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są modele sięgające nieco ponad kolano.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here