Jak wynająć dźwig?

Większość firm budowlanych musi korzystać z usług dźwigu. Mogą mieć swój własny sprzęt lub wynajmować go z wyspecjalizowanych w tym kierunku przedsiębiorstw. Ta druga sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że trzeba wiedzieć – jak sprawnie wynająć dźwig?

Firma

Wiele firm wynajmuje dźwigi. Kontakt do nich można znaleźć, nawet na licznych stronach internetowych. Najprościej jest nawiązać z nimi kontakt drogą telefoniczną lub mailową.Dobrze wiedzieć, że istnieją też firmy, które zlecenia przyjmują całodobowo. To szczególnie ważne, gdy powstającą budowę gonią terminy, a nastąpiła jakaś nieprzewidziana awaria, wcześniej zarezerwowanego lub posiadanego sprzętu.Warto kierować się też opinią jaką firma posiada. Na każdym forum budowlanym są setki recenzji osób, które korzystały z usługi wynajmu dźwigu. Mają one swoje doświadczenia i przemyślenia. Dla osób, które muszą skorzystać z usługi po raz pierwszy – bezcenne.

Zlecenie

Chcąc ustalić kosztorys, należy podać technikowi odpowiedzialnemu za wynajem dźwigów, jak najwięcej szczegółów. Opisać jaki ładunek jest do przeniesienia. Jaki ma kształt, wymiary i ciężar. Trzeba też określić podłoże, z którego ładunek będzie przenoszony. Jeżeli nie potrafimy dobrze wszystkiego opisać – można zrobić zdjęcia.Jeśli nie potrafimy udzielić wszystkich niezbędnych danych do ustalenia kosztorysu wynajmu dźwigu, można skorzystać z konsultacji na miejscu. Technolog przyjedzie i sam zobaczy i oceni jaki dźwig będzie najlepszy.Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów, można wycenić pracę. Trzeba liczyć się z tym, że im bardziej skomplikowana, tym usługa będzie droższa.

Co wchodzi w cenę?

Najczęściej pod hasłem „wynajem dźwigów”, mieści się wynajem żurawia, zjazd, dojazd oraz obsługa wykwalifikowanego operatora. Warto jednak, upewnić się przed zleceniem, że tak jest w istocie. Niektóre firmy pobierają dodatkowe opłaty i ubezpieczenia. Jeszcze przed podpisaniem umowy wynajmu dźwigu, warto zapytać o posiadane przez firmę dokumenty oraz poprosić o pokazanie regulaminu wynajmu. Każda maszyna musi mieć dowód ubezpieczenia, niezbędne atesty, dziennik konserwacji oraz protokół odbioru z Urzędu Dozoru Technicznego. Należy sprawdzić, czy wszystkie te dokumenty są aktualne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here