Najlepszy przyjaciel człowieka

Człowiek bez przyjaciela w postaci czworonoga, czuł by się bardzo samotny. Szczególnie psy są wiernymi towarzyszami zabaw, spacerów, czy leniwego wypoczynku na kanapie. Nic więc dziwnego, że większość ludzi decyduje się na przyjęcie do swojego domu psa. W momencie podjęcia decyzji o chęci posiadania psa, trzeba też podjąć decyzję na jaką rasę się zdecydować.
Najpopularniejsze rasy psów
Ludzie mają różne upodobania w tej kwestii, jedni chcieli by mieć psa obronnego, na przykład owczarka niemieckiego czy dobermana, inni zaś wręcz przeciwnie lubią małe pieski, które nie sprawiają zbyt wielkich problemów, na przykład jorki czy sarenki. Ale ras psów jest tak dużo, że naprawdę jest z czego wybierać. W ostatnim czasie dosyć popularną rasą stały się też mopsy. To urocze pieski, o raczej niewielkich rozmiarach, które są dosyć leniwe z natury. Są to psy spokojne i wyważone, raczej nie jest to rasa agresywna ani w typie psów obronnych. To psy, które lubią towarzyszyć swoim właścicielom podczas wypoczynku, są wspaniałym towarzystwem dla małych dzieci, bo są bardzo cierpliwe. Nie sprawiają praktycznie żadnych problemów, dlatego też jest nimi tak duże zainteresowanie.
Ile kosztuje mops?
Każda osoba, która jest zainteresowana taką rasą psa, przede wszystkim jest ciekawa ile taki pies kosztuje. Cena mopsa waha się w rejonie od 1500-2500zł, ale zależy to od tego z jakiej hodowli pies pochodzi, jakich ma rodziców, czy posiada kompletną książeczkę zdrowia, wszystkie szczepienia, czip i rodowód. To wszystko ma wpływ na cenę, za jaką można mopsa kupić. W Polsce jest kilka legalnych hodowli mopsów, gdzie można kupić te psy ze sprawdzonego źródła. Za wszelką cenę powinno się unikać nielegalnych hodowli psów, gdzie można kupić psa bardzo tanio, ale psy są tam trzymane w bardzo złych warunkach, niebezpiecznych dla ich zdrowia. Takie pseudo hodowle trzeba zgłaszać odpowiednim władzom, by uratować biedne psy.
Mops będzie wspaniałym towarzyszem dla każdego, kupiony w legalnej hodowli będzie zdrowy i zadbany.

geostrefa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDekoracja ciała
Następny artykułKalorie owoców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here