Plan treningowy na odchudzanie

Wielu ludzi uważa, że odchudzają się tylko osoby otyłe, a więc takie, które mają ograniczona zdolność poruszania się i spore problemy ze zdrowiem. Oczywiście jest to mylne myślenie, bo takie osoby muszą się odchudzać, żeby móc sprawnie funkcjonować w społeczeństwie, ale niektórzy bardzo pilnują swojej wagi, nawet wówczas, gdy nie zaliczają się one do grona osób otyłych. Do takich ludzi zaliczają się także te osoby, które w przeszłości zmagały się z otyłością. Są one niejednokrotnie przewrażliwione na punkcie swojego ciała i absolutnie nie chcą dopuścić do sytuacji, której bohaterami byli w przeszłości. Z jednej strony jest to jak najbardziej zrozumiałe, bo znane są przypadki, w których osoba, której udało się dojść do wymarzonej wagi, w niedługim czasie wracała do poprzedniej. Na pewno jest to frustrujące zarówno dla tej osoby, jak i dla rodziny i przyjaciół, którzy wspierali ją w dążeniu do wyznaczonego celu.

Z drugiej jednak strony nie można być więźniem diet i we wszystkim należy zachować przede wszystkim umiar. Warto bowiem wiedzieć, że osoby, którym udało się zrzucić wagę, mogą powrócić do poprzedniej bardzo szybko, jeśli przestaną o siebie dbać. Dlatego w okresie bezpośrednio po radykalnej diecie, należy się szczególnie pilnować, a także zwracać szczególną uwagę na to, co się je na co dzień. Jeśli osoba taka zaczyna jeść produkty smażone i pić napoje gazowane, to więcej niż pewne, że jej wymarzona waga nie utrzyma się długo. Można więc nawet stwierdzić, że taką formę ma ona poniekąd na własne życzenie i akurat nie będzie w tym żadnej przesady. Ważny jest prawidłowy plan treningowy na odchudzanie, a także na okres bezpośrednio po odchudzaniu. Fajnie, gdy osoba taka stosuje dietę, ale zbilansowaną, a także ćwiczy w późniejszym okresie i gdy taki styl życia na stałe zaczyna gościć w domu i poza nim. Nie każdy jednak ma wystarczającą ilość samozaparcia, żeby doprowadzić do takiego stanu rzeczy. A szkoda, bo takie działanie ma wiele wymiernych korzyści dla osoby, która jest na diecie.

Taki plan najlepiej, gdy jest ułożony przez trenera personalnego. Osobę, która zna się na ćwiczeniach jak mało kto i wie, ile kalorii mają poszczególne produkty. Mało tego, taki człowiek wie, jak zmotywować osobę do ćwiczeń i sprawić, że będzie się ona pojawiać regularnie na treningach. Warto bowiem wiedzieć, że niektóre osoby mają tak zwany słomiany zapał i mają energię do działania przez krótki okres. Jeśli szybko nie zauważają oni efektów, to stwierdzają, że ćwiczenia absolutnie nie mają żadnego sensu i odpuszczają. W takiej sytuacji do akcji wkracza trener, który używa różnych sztuczek, żeby skłonić osobę trenującą do działania i walki o samego siebie. Taka osoba musi odznaczać się także smykałką psychologiczną, bo czasem tylko takie zagrywki przynoszą oczekiwany skutek i w efekcie osoba, która chce zrzucić zbędne kilogramy, pojawia się na treningu i robi co w jej mocy, żeby osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Wówczas można mówić o wielkim sukcesie trenującego i trenera.

muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here